Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim honderd handtekeningen tegen fusie GroenLinks en PvdA

Ruim honderd handtekeningen tegen fusie GroenLinks en PvdA

DEN HAAG (ANP) - Ruim honderd leden en sympathisanten van GroenLinks spreken zich in een petitie uit tegen een fusie van de partij met de PvdA in de Eerste Kamer. "Groenlinkse politiek is te waardevol en te belangrijk, en verdient zelfstandige vertegenwoordiging in het Nederlandse parlement", staat er in de petitiebeschrijving.

De initiatiefnemers schrijven in de petitie dat een fusie met de PvdA "inhoudelijk niet logisch" is. Volgens hen verschillen de visies van de partijen op veel onderwerpen, zoals sekswerk, landbouw, de sleepwet en het openen van Lelystad Airport. "Dit zijn geen kleine verschillen."

Volgens Femke Roosma, voormalig fractievoorzitter van GroenLinks in Amsterdam en ondertekenaar van de petitie, betreft het een breed initiatief van oude en jonge partijleden, afkomstig uit verschillende delen van het land. "Met de petitie willen we laten zien dat de partijtop een fusie misschien wel ziet zitten, maar dat er in de rest van het land ook een ander sentiment heerst."

Niet tegen samenwerking

Dat betekent niet dat de tegenstanders van de fusie ook tegen een intensieve samenwerking zijn. "Een links blok met meerdere partijen is nodig om verzet te bieden tegen het rechtse, conservatieve geluid", beschrijft de petitie. Toch denken de initiatiefnemers dat GroenLinks zich rijk rekent door de zetels van de partij bij die van de PvdA op te tellen. "Een fusie zou ook zomaar kunnen leiden tot een uittocht van leden en kiezers."

Tussen 2 en 10 juni kunnen leden van GroenLinks hun stem uitbrengen. Op 11 juni vindt er een ledenreferendum bij de PvdA plaats. Stemmen de leden van beide partijen voor een fusie, dan gaan de twee partijen één Senaatsfractie vormen.

Met een referendum in aantocht, lijkt een petitie misschien overbodig. Maar volgens Roosma is de petitie ook een middel om de stem van GroenLinks-kiezers te laten horen. "Tijdens het referendum mogen alleen partijleden stemmen, maar er zijn misschien ook GroenLinks-kiezers die zich tegen de fusie willen uitspreken."

Meer uit Politiek

Kamervoorzitter stuurt Ouwehand weg om Palestijnse vlag

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren is door Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma weggestuurd tijdens de tweede termijn van het debat over de miljoenennota. Zij droeg een blouse in de kleuren van de Palestijnse vlag, en overtrad daarmee volgens Bosma de ongeschreven regel dat Kamerleden zich neutraal horen te kleden.

1 uur geleden
Schoof blijft tegen ophalen gewonde of zieke Gazaanse kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet blijft bij het standpunt dat zieke of gewonde kinderen uit Gaza beter in de regio kunnen worden geholpen dan in Nederland. Hulp in de regio is het meest effectief, aldus minister-president Dick Schoof. "We willen zo goed mogelijk helpen iets aan dat leed te doen."

3 uur geleden
Timmermans: geschokt omdat kabinet niet spreekt van genocide Gaza

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans is "diep geschokt" omdat het kabinet de conclusie van een VN-commissie niet volgt dat Israël zich in de Gazastrook schuldig maakt aan genocide. "Hoe diep zijn wij gezonken als land waar het internationaal recht voorop stond?", vroeg de leider van GroenLinks-PvdA aan premier Dick Schoof tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen.

4 uur geleden
Keijzer verzoekt zelfredzame Oekraïners om opvang zelf te regelen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) doet een beroep op zelfredzame Oekraïners om hun opvang zelf te regelen, bevestigt haar woordvoerder na berichtgeving van NOS. Daarmee hoopt de demissionaire bewindsvrouw ruimte te maken voor Oekraïners die door een tekort aan opvangplekken nergens terecht kunnen.

4 uur geleden
Partijen verwijten Schoof stilte over aanval Wilders op grondwet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof had PVV-leider Geert Wilders terecht moeten wijzen toen die in het debat over de miljoenennota onder meer de in de Grondwet verankerde vrijheid van godsdienst ter discussie stelde. Partijleiders Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) en Rob Jetten (D66) misten "normerend optreden" van de partijloze premier.

7 uur geleden
Keijzer gaat in gesprek met COA-baas over hoge bezetting Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) gaat in gesprek met COA-baas Milo Schoenmaker over het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat was afgelopen nacht voor de vierde keer in korte tijd boven de grens van 2000 uitgestegen, waardoor de boete die de asielopvangorganisatie moet betalen, is opgelopen naar 200.000 euro. "Ik vind echt dat we alles uit de kast moeten halen om te zorgen dat het én onder de 2000 blijft én dat we Ter Apel ontlasten van de overlastgevers."

7 uur geleden
Eerdmans aangevallen om wens weer naar gas te boren in Groningen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen hebben meerdere partijen Joost Eerdmans aangevallen vanwege de wens van JA21 om op termijn weer naar gas te boren in Groningen. SP-fractievoorzitter Jimmy Dijk noemde Eerdmans onbetrouwbaar, omdat de Groningers was beloofd dat er nooit meer naar gas geboord zou worden.

8 uur geleden