Ruim een miljoen kijkers voor seizoensopening Jinek
HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van de talkshow Jinek heeft maandag op RTL 4 zo'n 1.032.000 kijkers getrokken, meldt Stichting KijkOnderzoek. Gastvrouw Eva Jinek had in haar eerste aflevering onder meer het muziekduo Nick & Simon te gast, dat daar voor het eerst vertelde over de aanstaande breuk.
De eerste aflevering van Jinek scoorde beter dan de laatste aflevering van haar vorige reeks, waar eind april zo'n 900.000 mensen naar keken. De eerste aflevering van opvolger BEAU met Beau van Erven Dorens trok vervolgens zo'n 580.000 kijkers naar RTL 4. Naar de première van talkshow RENZE, die afgelopen zomer enkele weken op hetzelfde tijdslot op de late avond van RTL 4 te zien was, stemden volgens SKO begin juli 682.000 kijkers af.
Met haar talkshow behaalde Jinek een vijfde plaats in de kijkcijfer top 25 van maandag. De eerste plaats was voor het NOS Journaal van 20.00 uur (1.665.000), gevolgd door Kassa (1.273.000) en Half Acht Nieuws van RTL 4 (1.270.000). De start van een nieuwe reeks Expeditie Robinson was bij RTL 4 goed voor 1.101.000 kijkers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.
53 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
5 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
8 uur geleden