Ruim een miljoen kijkers voor seizoensopening Jinek
HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van de talkshow Jinek heeft maandag op RTL 4 zo'n 1.032.000 kijkers getrokken, meldt Stichting KijkOnderzoek. Gastvrouw Eva Jinek had in haar eerste aflevering onder meer het muziekduo Nick & Simon te gast, dat daar voor het eerst vertelde over de aanstaande breuk.
De eerste aflevering van Jinek scoorde beter dan de laatste aflevering van haar vorige reeks, waar eind april zo'n 900.000 mensen naar keken. De eerste aflevering van opvolger BEAU met Beau van Erven Dorens trok vervolgens zo'n 580.000 kijkers naar RTL 4. Naar de première van talkshow RENZE, die afgelopen zomer enkele weken op hetzelfde tijdslot op de late avond van RTL 4 te zien was, stemden volgens SKO begin juli 682.000 kijkers af.
Met haar talkshow behaalde Jinek een vijfde plaats in de kijkcijfer top 25 van maandag. De eerste plaats was voor het NOS Journaal van 20.00 uur (1.665.000), gevolgd door Kassa (1.273.000) en Half Acht Nieuws van RTL 4 (1.270.000). De start van een nieuwe reeks Expeditie Robinson was bij RTL 4 goed voor 1.101.000 kijkers.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in zijn cel aangehouden voor poging tot uitlokking van twee liquidaties. Zijn advocaat bevestigt vrijdag berichtgeving van het AD hierover. Het gerechtshof legde hem dinsdag dertien jaar celstraf op voor leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Wat het zo zwaar maakt, is dat het niet zomaar het lot was dat hem van ons heeft afgenomen, maar de keuze van een persoon. Daarom doet het zo veel pijn." Dat zei de dochter van een van de slachtoffers in de zaak tegen de 25-jarige Sendric S., in een verklaring die zij vrijdag voordroeg in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank in Rotterdam.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Museum Prinsenhof Delft heeft een particuliere schenking van 8 miljoen euro gekregen. De bijdrage is van de Surinaams-Nederlandse ondernemer Eduard Hoogenboom. Dankzij de schenking kan het museum het historische kloostercomplex duurzaam vernieuwen. In het hart van het museum wordt de met glas overkapte zaal gemoderniseerd. De renovatie van deze zaal is onderdeel van de lopende verbouwing en vernieuwing van Museum Prinsenhof Delft.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
9 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
12 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
12 uur geleden