
Ruim dertig gewonden door brand in reuzenrad Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Door een brand in een reuzenrad op het Highfield-muziekfestival in de buurt van de Duitse stad Leipzig zijn zaterdagavond minstens dertig gewonden gevallen, melden Duitse media. De brand brak iets na 21.00 uur om nog onbekende redenen uit in een van de gondels van het reuzenrad en sloeg daarna ook over naar een tweede gondel, meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
De krant voegt daaraan toe dat volgens het Duitse Rode Kruis twee van de gewonden er ernstig aan toe zouden zijn. Maar de Duitse politie kon dat nog niet aan het dagblad bevestigen. De meeste gewonden hebben rook ingeademd. Ook zijn er vier politieagenten onder de gewonden.
De twee gondels die vlam vatten zijn volledig uitgebrand. Het festival werd korte tijd stilgelegd, maar hervatte zijn programmering omstreeks 22.00 uur volgens Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen verwelkomt een ontmoeting tussen de presidenten Donald Trump en Vladimir Poetin "als deze zou leiden tot vrede in Oekraïne", laat haar woordvoerder weten. De Amerikaanse en Russische president zeggen elkaar te ontmoeten in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, maar wanneer is nog onduidelijk.
53 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het gaat tijd kosten om de hongersnood in Gaza terug te dringen, zegt een woordvoerder van het Wereldvoedselprogramma (WFP). Gaza-stad blijft onbereikbaar en het aantal vrachtwagens dat het gebied ingaat is nog niet toereikend, aldus de VN-organisatie.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Twee hoge Chinese militairen zijn uit de krijgsmacht en de Communistische Partij gezet wegens "ernstige schendingen van de regels en wetten", meldt het ministerie van Defensie. In totaal worden negen militairen beschuldigd van corruptie. Het zou gaan om misdaden waarmee een "extreem groot bedrag" gemoeid zou zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Groenen/Vrije Europese Alliantie willen dat er een onderzoekscommissie komt binnen het Europees Parlement om vermeende Hongaarse spionage binnen EU-instituten te onderzoeken. Vorige week meldde een internationaal journalistiek onderzoek dat de regering van Viktor Orbán Hongaarse EU-medewerkers benaderde om tegen betaling 'geheim medewerker' te worden van de Hongaarse inlichtingendienst.
1 uur geledenPOMEZIA (ANP/AFP/RTR) - De auto van de bekende Italiaanse journalist Sigfrido Ranucci is voor zijn huis ontploft door een autobom. De journalist werkt voor het bekendste onderzoeksjournalistiekprogramma van Italië en wordt al jaren beveiligd. Politici, onder wie de Italiaanse premier Giorgia Meloni, veroordelen de daad. Bij de explosie vielen geen doden of gewonden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Washington gesproken met twee grote wapenproducenten. Hij ging om tafel met Raytheon, dat Patriot- en Tomahawkraketten produceert. Ook sprak hij met vertegenwoordigers van Lockheed Martin, schrijft hij op X. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde de laatste tijd op het leveren van Tomahawks aan Oekraïne, maar lijkt daarvan terug te komen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán spreekt naar eigen zeggen later deze vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin. Het gesprek "zal gaan over vrede", zei Orbán op de staatsradio.
3 uur geleden