Ruim 700 migranten in bootjes landden zondag in Engeland
LONDEN (ANP/AFP) - In elf bootjes zijn zondag ruim zevenhonderd mensen illegaal aangekomen in Engeland na een tocht over het Kanaal. Dit is het hoogste dagelijkse aantal sinds Labourleider Keir Starmer ruim vijf weken geleden premier werd. Een van zijn prioriteiten is volgens hem de smokkel van illegalen naar het land hard aan te pakken. Bij de parlementsverkiezingen van 4 juli was de illegale immigratie een belangrijk thema.
Starmer heeft kort na zijn aantreden een omstreden deportatieplan voor illegalen die met bootjes komen, geschrapt. Het plan was het paradepaardje van zijn Conservatieve voorganger Rishi Sunak, maar zou pas in de herfst kunnen worden uitgevoerd. Voor zover de illegalen worden getraceerd, is het aantal aankomsten dit jaar tot dusver 18.342 mensen volgens officiële cijfers. Dat is 13 procent meer dan over dezelfde periode vorig jaar.
Toen Starmer net drie weken premier was, braken er in Engelse steden dagenlang gewelddadige rellen uit. Groepen betogers keerden zich tegen migratie en droegen spandoeken met onder meer "Stop de boten" erop.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
4 uur geleden