Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 700 migranten in bootjes landden zondag in Engeland

Ruim 700 migranten in bootjes landden zondag in Engeland

LONDEN (ANP/AFP) - In elf bootjes zijn zondag ruim zevenhonderd mensen illegaal aangekomen in Engeland na een tocht over het Kanaal. Dit is het hoogste dagelijkse aantal sinds Labourleider Keir Starmer ruim vijf weken geleden premier werd. Een van zijn prioriteiten is volgens hem de smokkel van illegalen naar het land hard aan te pakken. Bij de parlementsverkiezingen van 4 juli was de illegale immigratie een belangrijk thema.

Starmer heeft kort na zijn aantreden een omstreden deportatieplan voor illegalen die met bootjes komen, geschrapt. Het plan was het paradepaardje van zijn Conservatieve voorganger Rishi Sunak, maar zou pas in de herfst kunnen worden uitgevoerd. Voor zover de illegalen worden getraceerd, is het aantal aankomsten dit jaar tot dusver 18.342 mensen volgens officiële cijfers. Dat is 13 procent meer dan over dezelfde periode vorig jaar.

Toen Starmer net drie weken premier was, braken er in Engelse steden dagenlang gewelddadige rellen uit. Groepen betogers keerden zich tegen migratie en droegen spandoeken met onder meer "Stop de boten" erop.

Meer uit Buitenland

Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

4 minuten geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

22 minuten geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

2 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

2 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

2 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

2 uur geleden
Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

3 uur geleden