Ruim 700 migranten in bootjes landden zondag in Engeland
LONDEN (ANP/AFP) - In elf bootjes zijn zondag ruim zevenhonderd mensen illegaal aangekomen in Engeland na een tocht over het Kanaal. Dit is het hoogste dagelijkse aantal sinds Labourleider Keir Starmer ruim vijf weken geleden premier werd. Een van zijn prioriteiten is volgens hem de smokkel van illegalen naar het land hard aan te pakken. Bij de parlementsverkiezingen van 4 juli was de illegale immigratie een belangrijk thema.
Starmer heeft kort na zijn aantreden een omstreden deportatieplan voor illegalen die met bootjes komen, geschrapt. Het plan was het paradepaardje van zijn Conservatieve voorganger Rishi Sunak, maar zou pas in de herfst kunnen worden uitgevoerd. Voor zover de illegalen worden getraceerd, is het aantal aankomsten dit jaar tot dusver 18.342 mensen volgens officiële cijfers. Dat is 13 procent meer dan over dezelfde periode vorig jaar.
Toen Starmer net drie weken premier was, braken er in Engelse steden dagenlang gewelddadige rellen uit. Groepen betogers keerden zich tegen migratie en droegen spandoeken met onder meer "Stop de boten" erop.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
1 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
8 uur geleden