Ruim 700 migranten in bootjes landden zondag in Engeland
LONDEN (ANP/AFP) - In elf bootjes zijn zondag ruim zevenhonderd mensen illegaal aangekomen in Engeland na een tocht over het Kanaal. Dit is het hoogste dagelijkse aantal sinds Labourleider Keir Starmer ruim vijf weken geleden premier werd. Een van zijn prioriteiten is volgens hem de smokkel van illegalen naar het land hard aan te pakken. Bij de parlementsverkiezingen van 4 juli was de illegale immigratie een belangrijk thema.
Starmer heeft kort na zijn aantreden een omstreden deportatieplan voor illegalen die met bootjes komen, geschrapt. Het plan was het paradepaardje van zijn Conservatieve voorganger Rishi Sunak, maar zou pas in de herfst kunnen worden uitgevoerd. Voor zover de illegalen worden getraceerd, is het aantal aankomsten dit jaar tot dusver 18.342 mensen volgens officiële cijfers. Dat is 13 procent meer dan over dezelfde periode vorig jaar.
Toen Starmer net drie weken premier was, braken er in Engelse steden dagenlang gewelddadige rellen uit. Groepen betogers keerden zich tegen migratie en droegen spandoeken met onder meer "Stop de boten" erop.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
5 uur geleden