Ruim 50 aanhoudingen op en rond de Dam bij verboden protest
AMSTERDAM (ANP) - Bij het verboden protest zondag op de Dam in Amsterdam zijn ruim vijftig aanhoudingen verricht, meldt de politie. "Ook zijn 340 mensen in opdracht van het Openbaar Ministerie (OM) verplaatst", aldus de politie in een verklaring.
Pro-Palestijnse betogers trokken naar de Dam ondanks een demonstratieverbod dat van kracht is in Amsterdam. Dat vloeit voort uit een noodverordening die van kracht is door de gewelddadigheden in de hoofdstad in de nacht van donderdag op vrijdag. Toen werden Israƫlische supporters van Maccabi Tel Aviv aangevallen en mishandeld.
Eerder zondag werd de noodverordening aangevochten door een pro-Palestijnse activist die wilde demonstreren op de Dam. Maar de rechter ging niet mee in dat verzoek. Toch gingen zondag vele honderden mensen voor een protest naar de Dam. Hierop greep de politie in. Onder de noodverordening valt een demonstratieverbod evenals onder meer een verbod op gezichtsbedekkende kleding.
Niet lang na de uitspraak van de rechter maakte de gemeente bekend dat de noodverordening verlengd wordt. De maatregel zou van kracht zijn tot maandagochtend 07.00 uur, maar de termijn is uitgebreid naar komende donderdag 07.00 uur.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
8 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
9 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
13 uur geleden