Ruim 5 miljard euro opzij gezet voor herstel toeslagenschandaal
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft in totaal meer dan 5 miljard euro opzij gezet voor compensatie van slachtoffers en andere kosten voor het afhandelen van het toeslagenschandaal. Dat blijkt uit stukken die het ANP heeft ingezien na berichtgeving van RTL Nieuws over deze kostenpost.
In de Miljoenennota is meer dan 2 miljard euro als aanvullende reservering opgenomen wegens de toeslagenaffaire. Dat komt onder meer doordat veel meer mensen dan verwacht zich hebben gemeld als gedupeerde. Het totaal komt daarom op 5,2 miljard euro, hoewel de Tweede Kamer ook nog zijn zegje mag doen over de uitgaven.
Daarnaast is nog eens 800 miljoen euro opzij gezet voor een betere informatiehuishouding. Het beter op orde brengen van documenten en informatie binnen de Rijksoverheid was een van de belangrijkste aanbevelingen in een vernietigend toeslagenrapport waarover het kabinet in januari viel.
Het ministerie van Financiën kondigde eerder dit jaar aan dat de herstelaanpak op de schop gaat. Binnenkort moet hier meer duidelijk over zijn. In juni kondigde het kabinet aan dat ook gedupeerde kinderen gecompenseerd worden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.
1 uur geledenGRAVE (ANP) - Een gevangene van de penitentiaire inrichting is vrijdag in het Noord-Brabantse Grave meermaals gestoken door een medegevangene. Dat zegt de advocaat van het slachtoffer desgevraagd. De dader is volgens hem de man die eerder Kamil E., chauffeur bij de moord op Peter R. de Vries, gestoken zou hebben in de PI Roermond.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Door de aanhoudende droogte en de steeds lagere aanvoer van water via de Rijn neemt de verzilting in het westen van Nederland toe. Zout zeewater trekt steeds verder het binnenland in. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat een deel van het kustgebied in Noord- en Zuid-Holland beheert, verwacht door het watertekort snel "pijnlijke maatregelen" te moeten nemen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Spanje is vanaf dinsdag geel vanwege de natuurbranden die er woeden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het mogelijk is om naar Spanje te reizen, "maar bekijk voorafgaand en tijdens uw reis of uw bestemming getroffen is".
3 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - De inmiddels 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde vorige maand blijft 60 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter dinsdag besloten.
4 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Op de A17 bij Moerdijk heeft een ernstige aanrijding plaatsgevonden met drie vrachtwagens. Een persoon is daarbij om het leven gekomen. Twee slachtoffers zijn bekneld geraakt in een vrachtwagen, maar zij zijn inmiddels bevrijd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft dinsdag drie mannen van 23, 51 en 42 jaar veroordeeld voor hun aandeel bij de rellen op het Malieveld en de Lange Houtstraat in Den Haag op zaterdag 20 september 2025. De relschoppers hebben voorwaardelijke celstraffen gekregen.
4 uur geleden