Ruim 450.000 euro voor Oekraïne op girorekening Rode Kruis
DEN HAAG (ANP) - Op giro 5125 die het Rode Kruis heeft geopend voor donaties voor hulp aan Oekraïne, is tot nu toe ruim 450.000 euro binnengekomen, meldt de hulporganisatie vrijdagochtend. Het opgehaalde geld besteedt het Rode Kruis aan humanitaire hulp voor Oekraïne en omliggende landen.
De rekening werd donderdag om 17.00 uur geopend. Het Rode Kruis wil medische zorg en voedselhulp aanbieden, schoon drinkwater uitdelen en psychosociale hulp geven aan mensen die zijn gevlucht vanwege de oorlog met Rusland. Ook wil de organisatie mensen helpen om familieleden terug te vinden "die zij door de chaos uit het oog zijn verloren".
Het Rode Kruis heeft medewerkers in de omliggende landen "opgeroepen om paraat te staan". Het gaat dan om landen als Polen, Roemenië en Hongarije. De organisatie houdt er rekening mee dat daar "grote stromen vluchtelingen heenkomen", aldus een woordvoerster. In die landen staan dan ook hulpgoederen als dekens, tenten en toiletspullen klaar.
Voor zover bekend zijn er onder die medewerkers ter plaatse geen Nederlanders, aldus de woordvoerster. Het internationale Rode Kruis heeft extra mensen ter ondersteuning ingezet. Zoals in Boedapest, waar het regionale hoofdkantoor zit en van waaruit de aansturing van de hulpverlening aan Oekraïne en omliggende landen komt.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.
1 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.
4 uur geledenTEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.
5 uur geledenTEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.
7 uur geleden