Ruim 450.000 euro voor Oekraïne op girorekening Rode Kruis
DEN HAAG (ANP) - Op giro 5125 die het Rode Kruis heeft geopend voor donaties voor hulp aan Oekraïne, is tot nu toe ruim 450.000 euro binnengekomen, meldt de hulporganisatie vrijdagochtend. Het opgehaalde geld besteedt het Rode Kruis aan humanitaire hulp voor Oekraïne en omliggende landen.
De rekening werd donderdag om 17.00 uur geopend. Het Rode Kruis wil medische zorg en voedselhulp aanbieden, schoon drinkwater uitdelen en psychosociale hulp geven aan mensen die zijn gevlucht vanwege de oorlog met Rusland. Ook wil de organisatie mensen helpen om familieleden terug te vinden "die zij door de chaos uit het oog zijn verloren".
Het Rode Kruis heeft medewerkers in de omliggende landen "opgeroepen om paraat te staan". Het gaat dan om landen als Polen, Roemenië en Hongarije. De organisatie houdt er rekening mee dat daar "grote stromen vluchtelingen heenkomen", aldus een woordvoerster. In die landen staan dan ook hulpgoederen als dekens, tenten en toiletspullen klaar.
Voor zover bekend zijn er onder die medewerkers ter plaatse geen Nederlanders, aldus de woordvoerster. Het internationale Rode Kruis heeft extra mensen ter ondersteuning ingezet. Zoals in Boedapest, waar het regionale hoofdkantoor zit en van waaruit de aansturing van de hulpverlening aan Oekraïne en omliggende landen komt.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
5 uur geleden