Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 4 ton opgehaald voor Brits weesmeisje

Ruim 4 ton opgehaald voor Brits weesmeisje

LONDEN (ANP) - Een inzamelingsactie voor een weesmeisje heeft in het Verenigd Koninkrijk ruim 400.000 pond (477.000 euro) opgeleverd. Omroep BBC bericht dat meer dan 22.000 mensen geld hebben overgemaakt voor het 11-jarige kind, dat haar ouders en zussen van 9 en 4 verloor door een verkeersongeval.

Het gezin uit Athersley verongelukte eind juli. Hun auto botste toen op een motor. Een vriend van de familie probeerde via platform GoFundMe geld op te halen voor de derde dochter van de slachtoffers. Zij zat niet in de auto.

De actie bleek een groot succes. Volgens de BBC bleef het geld binnenstromen. De pagina sloot vrijdag, nadat 408.000 pond was binnengekomen. Dat geld gaat naar een speciaal fonds voor het meisje.

Ontroerd

De man achter de actie reageerde ontroerd op de massale steun. Hij omschreef de toestand van het weesmeisje als "zo goed als verwacht kan worden onder de omstandigheden".

Britse media hebben eerder bericht dat het kind niet in de auto zat omdat ze geen zin had in het gezinsuitje. Bij het ongeval op een weg tussen Wakefield en Barnsley vielen zes doden. Naast de vier gezinsleden kwamen ook de twee mensen op de motor om het leven.

Meer uit Buitenland

Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

1 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

3 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

4 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

4 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

5 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

5 uur geleden