Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 4 ton opgehaald voor Brits weesmeisje

Ruim 4 ton opgehaald voor Brits weesmeisje

LONDEN (ANP) - Een inzamelingsactie voor een weesmeisje heeft in het Verenigd Koninkrijk ruim 400.000 pond (477.000 euro) opgeleverd. Omroep BBC bericht dat meer dan 22.000 mensen geld hebben overgemaakt voor het 11-jarige kind, dat haar ouders en zussen van 9 en 4 verloor door een verkeersongeval.

Het gezin uit Athersley verongelukte eind juli. Hun auto botste toen op een motor. Een vriend van de familie probeerde via platform GoFundMe geld op te halen voor de derde dochter van de slachtoffers. Zij zat niet in de auto.

De actie bleek een groot succes. Volgens de BBC bleef het geld binnenstromen. De pagina sloot vrijdag, nadat 408.000 pond was binnengekomen. Dat geld gaat naar een speciaal fonds voor het meisje.

Ontroerd

De man achter de actie reageerde ontroerd op de massale steun. Hij omschreef de toestand van het weesmeisje als "zo goed als verwacht kan worden onder de omstandigheden".

Britse media hebben eerder bericht dat het kind niet in de auto zat omdat ze geen zin had in het gezinsuitje. Bij het ongeval op een weg tussen Wakefield en Barnsley vielen zes doden. Naast de vier gezinsleden kwamen ook de twee mensen op de motor om het leven.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

9 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

9 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

10 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

14 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

16 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden