Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 4 ton opgehaald voor Brits weesmeisje

Ruim 4 ton opgehaald voor Brits weesmeisje

LONDEN (ANP) - Een inzamelingsactie voor een weesmeisje heeft in het Verenigd Koninkrijk ruim 400.000 pond (477.000 euro) opgeleverd. Omroep BBC bericht dat meer dan 22.000 mensen geld hebben overgemaakt voor het 11-jarige kind, dat haar ouders en zussen van 9 en 4 verloor door een verkeersongeval.

Het gezin uit Athersley verongelukte eind juli. Hun auto botste toen op een motor. Een vriend van de familie probeerde via platform GoFundMe geld op te halen voor de derde dochter van de slachtoffers. Zij zat niet in de auto.

De actie bleek een groot succes. Volgens de BBC bleef het geld binnenstromen. De pagina sloot vrijdag, nadat 408.000 pond was binnengekomen. Dat geld gaat naar een speciaal fonds voor het meisje.

Ontroerd

De man achter de actie reageerde ontroerd op de massale steun. Hij omschreef de toestand van het weesmeisje als "zo goed als verwacht kan worden onder de omstandigheden".

Britse media hebben eerder bericht dat het kind niet in de auto zat omdat ze geen zin had in het gezinsuitje. Bij het ongeval op een weg tussen Wakefield en Barnsley vielen zes doden. Naast de vier gezinsleden kwamen ook de twee mensen op de motor om het leven.

Meer uit Buitenland

Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

52 minuten geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

1 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

1 uur geleden
Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

2 uur geleden
President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

3 uur geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

4 uur geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

4 uur geleden