Ruim 4 ton opgehaald voor Brits weesmeisje
LONDEN (ANP) - Een inzamelingsactie voor een weesmeisje heeft in het Verenigd Koninkrijk ruim 400.000 pond (477.000 euro) opgeleverd. Omroep BBC bericht dat meer dan 22.000 mensen geld hebben overgemaakt voor het 11-jarige kind, dat haar ouders en zussen van 9 en 4 verloor door een verkeersongeval.
Het gezin uit Athersley verongelukte eind juli. Hun auto botste toen op een motor. Een vriend van de familie probeerde via platform GoFundMe geld op te halen voor de derde dochter van de slachtoffers. Zij zat niet in de auto.
De actie bleek een groot succes. Volgens de BBC bleef het geld binnenstromen. De pagina sloot vrijdag, nadat 408.000 pond was binnengekomen. Dat geld gaat naar een speciaal fonds voor het meisje.
Ontroerd
De man achter de actie reageerde ontroerd op de massale steun. Hij omschreef de toestand van het weesmeisje als "zo goed als verwacht kan worden onder de omstandigheden".
Britse media hebben eerder bericht dat het kind niet in de auto zat omdat ze geen zin had in het gezinsuitje. Bij het ongeval op een weg tussen Wakefield en Barnsley vielen zes doden. Naast de vier gezinsleden kwamen ook de twee mensen op de motor om het leven.
Meer uit Buitenland
SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
5 uur geleden