Ruim 385.000 zeventienjarigen haalden rijbewijs sinds 2011
RIJSWIJK (ANP) - Ruim 385.000 jongeren hebben de afgelopen tien jaar hun autorijbewijs gehaald toen ze zeventien waren. Dat meldt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) maandag op de dag dat 2toDrive tien jaar bestaat.
Het project werd op 1 november 2011 in Nederland ingevoerd met als doel om de verkeersveiligheid onder beginnende bestuurders te vergroten. Jongeren mogen vanaf zestien jaar theorie-examen doen en praktijklessen volgen zodra ze 16,5 jaar zijn. Vanaf zeventien jaar mogen ze afrijden en als ze voor hun rij-examen slagen, kunnen ze al achter het stuur kruipen en onder begeleiding van een coach rijden tot hun achttiende.
Eerder al bleek dat 2toDrive succesvol is. Ook uit recente CBR-cijfers komt naar voren dat 17-jarigen vaker voor hun eerste praktijkexamen in de auto (60 procent) slagen dan kandidaten van achttien jaar en ouder (52 procent).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
20 uur geleden