Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 28.000 Airbnb-woningen voor vluchtelingen, 400 in Nederland

Ruim 28.000 Airbnb-woningen voor vluchtelingen, 400 in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 28.000 woningeigenaren wereldwijd hebben via woningverhuurplatform Airbnb een plek beschikbaar gesteld voor Oekraïense vluchtelingen. Daarvan zijn er bijna 400 in Nederland. Het totaal is inclusief ruim 13.000 nieuwe verhuurders die zich de afgelopen week om die reden hebben aangemeld. In Nederland hebben bijna 350 nieuwe verhuurders zich juist omwille van het opvangen van Oekraïners aangemeld.

Bij de Nederlandse stichting Takecarebnb hebben zich al 10.000 gastgezinnen gemeld die vluchtelingen uit Oekraïne willen opvangen. Daar komen er dagelijks zo'n duizend bij, meldt de organisatie die ook de gegevens van veel lokale initiatieven overhandigd krijgt. Nog deze week gaat Takecarebnb de potentiële gastgezinnen bellen om praktische zaken en verwachtingen te bespreken.

Airbnb maakte vorige week bekend dat het een tijdelijk verblijf zal bekostigen voor maximaal 100.000 Oekraïense vluchtelingen. Steeds meer mensen vluchten voor het geweld in het land na de Russische invasie. Zondag maakte de Poolse douane bekend dat inmiddels meer dan 1 miljoen vluchtelingen bij Polen de grens zijn overgestoken. Eind vorige week zei Airbnb voorlopig alle activiteiten in Rusland en Belarus op te schorten vanwege de invasie van Oekraïne.

Servicekosten

Het verhuurplatform heeft daarnaast tijdelijk de servicekosten geschrapt voor boekingen in Oekraïne. Tienduizenden mensen per dag van over de hele wereld boeken een verblijf in het land. Dat doen ze niet om op vakantie te gaan, maar om de verhuurders financieel bij te staan. De campagne is op sociale media ontstaan. Op Airbnb zijn in verschillende steden zoals Kiev en Charkov kamers te huren en op begeleidende foto's zijn kapotgeschoten flats of huizen te zien.

Presentator Charles Groenhuijsen noemde afgelopen weekend op Twitter het een creatief plan om Oekraïners bij te staan door hun woning fictief te huren op Airbnb. "Een heel simpele manier om mensen in de #Oekraïne rechtstreeks en direct financieel te steunen", zei hij. Advocaat Peter Schouten vroeg zich af of het idee nog verder uitgewerkt kan worden. "Als het Russische leger een woning kapot schiet van een Oekraïense burger, huur je voor één nacht (of meer) deze woning via Airbnb om geld bij deze getroffen mensen te krijgen", schreef hij op Twitter.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

3 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

3 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

5 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

7 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

8 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

10 uur geleden