Ruim 28.000 Airbnb-woningen voor vluchtelingen, 400 in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 28.000 woningeigenaren wereldwijd hebben via woningverhuurplatform Airbnb een plek beschikbaar gesteld voor Oekraïense vluchtelingen. Daarvan zijn er bijna 400 in Nederland. Het totaal is inclusief ruim 13.000 nieuwe verhuurders die zich de afgelopen week om die reden hebben aangemeld. In Nederland hebben bijna 350 nieuwe verhuurders zich juist omwille van het opvangen van Oekraïners aangemeld.
Bij de Nederlandse stichting Takecarebnb hebben zich al 10.000 gastgezinnen gemeld die vluchtelingen uit Oekraïne willen opvangen. Daar komen er dagelijks zo'n duizend bij, meldt de organisatie die ook de gegevens van veel lokale initiatieven overhandigd krijgt. Nog deze week gaat Takecarebnb de potentiële gastgezinnen bellen om praktische zaken en verwachtingen te bespreken.
Airbnb maakte vorige week bekend dat het een tijdelijk verblijf zal bekostigen voor maximaal 100.000 Oekraïense vluchtelingen. Steeds meer mensen vluchten voor het geweld in het land na de Russische invasie. Zondag maakte de Poolse douane bekend dat inmiddels meer dan 1 miljoen vluchtelingen bij Polen de grens zijn overgestoken. Eind vorige week zei Airbnb voorlopig alle activiteiten in Rusland en Belarus op te schorten vanwege de invasie van Oekraïne.
Servicekosten
Het verhuurplatform heeft daarnaast tijdelijk de servicekosten geschrapt voor boekingen in Oekraïne. Tienduizenden mensen per dag van over de hele wereld boeken een verblijf in het land. Dat doen ze niet om op vakantie te gaan, maar om de verhuurders financieel bij te staan. De campagne is op sociale media ontstaan. Op Airbnb zijn in verschillende steden zoals Kiev en Charkov kamers te huren en op begeleidende foto's zijn kapotgeschoten flats of huizen te zien.
Presentator Charles Groenhuijsen noemde afgelopen weekend op Twitter het een creatief plan om Oekraïners bij te staan door hun woning fictief te huren op Airbnb. "Een heel simpele manier om mensen in de #Oekraïne rechtstreeks en direct financieel te steunen", zei hij. Advocaat Peter Schouten vroeg zich af of het idee nog verder uitgewerkt kan worden. "Als het Russische leger een woning kapot schiet van een Oekraïense burger, huur je voor één nacht (of meer) deze woning via Airbnb om geld bij deze getroffen mensen te krijgen", schreef hij op Twitter.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
58 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
5 uur geleden