Ruim 28.000 Airbnb-woningen voor vluchtelingen, 400 in Nederland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 28.000 woningeigenaren wereldwijd hebben via woningverhuurplatform Airbnb een plek beschikbaar gesteld voor Oekraïense vluchtelingen. Daarvan zijn er bijna 400 in Nederland. Het totaal is inclusief ruim 13.000 nieuwe verhuurders die zich de afgelopen week om die reden hebben aangemeld. In Nederland hebben bijna 350 nieuwe verhuurders zich juist omwille van het opvangen van Oekraïners aangemeld.
Bij de Nederlandse stichting Takecarebnb hebben zich al 10.000 gastgezinnen gemeld die vluchtelingen uit Oekraïne willen opvangen. Daar komen er dagelijks zo'n duizend bij, meldt de organisatie die ook de gegevens van veel lokale initiatieven overhandigd krijgt. Nog deze week gaat Takecarebnb de potentiële gastgezinnen bellen om praktische zaken en verwachtingen te bespreken.
Airbnb maakte vorige week bekend dat het een tijdelijk verblijf zal bekostigen voor maximaal 100.000 Oekraïense vluchtelingen. Steeds meer mensen vluchten voor het geweld in het land na de Russische invasie. Zondag maakte de Poolse douane bekend dat inmiddels meer dan 1 miljoen vluchtelingen bij Polen de grens zijn overgestoken. Eind vorige week zei Airbnb voorlopig alle activiteiten in Rusland en Belarus op te schorten vanwege de invasie van Oekraïne.
Servicekosten
Het verhuurplatform heeft daarnaast tijdelijk de servicekosten geschrapt voor boekingen in Oekraïne. Tienduizenden mensen per dag van over de hele wereld boeken een verblijf in het land. Dat doen ze niet om op vakantie te gaan, maar om de verhuurders financieel bij te staan. De campagne is op sociale media ontstaan. Op Airbnb zijn in verschillende steden zoals Kiev en Charkov kamers te huren en op begeleidende foto's zijn kapotgeschoten flats of huizen te zien.
Presentator Charles Groenhuijsen noemde afgelopen weekend op Twitter het een creatief plan om Oekraïners bij te staan door hun woning fictief te huren op Airbnb. "Een heel simpele manier om mensen in de #Oekraïne rechtstreeks en direct financieel te steunen", zei hij. Advocaat Peter Schouten vroeg zich af of het idee nog verder uitgewerkt kan worden. "Als het Russische leger een woning kapot schiet van een Oekraïense burger, huur je voor één nacht (of meer) deze woning via Airbnb om geld bij deze getroffen mensen te krijgen", schreef hij op Twitter.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Yann LeCun, hoofd kunstmatige intelligentie bij Meta, heeft zijn medewerkers verteld dat hij het socialemediabedrijf eind dit jaar verlaat en een nieuw bedrijf zal starten. LeCun wordt gezien als een pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
9 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
11 uur geleden