Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 28.000 Airbnb-woningen voor vluchtelingen, 400 in Nederland

Ruim 28.000 Airbnb-woningen voor vluchtelingen, 400 in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 28.000 woningeigenaren wereldwijd hebben via woningverhuurplatform Airbnb een plek beschikbaar gesteld voor Oekraïense vluchtelingen. Daarvan zijn er bijna 400 in Nederland. Het totaal is inclusief ruim 13.000 nieuwe verhuurders die zich de afgelopen week om die reden hebben aangemeld. In Nederland hebben bijna 350 nieuwe verhuurders zich juist omwille van het opvangen van Oekraïners aangemeld.

Bij de Nederlandse stichting Takecarebnb hebben zich al 10.000 gastgezinnen gemeld die vluchtelingen uit Oekraïne willen opvangen. Daar komen er dagelijks zo'n duizend bij, meldt de organisatie die ook de gegevens van veel lokale initiatieven overhandigd krijgt. Nog deze week gaat Takecarebnb de potentiële gastgezinnen bellen om praktische zaken en verwachtingen te bespreken.

Airbnb maakte vorige week bekend dat het een tijdelijk verblijf zal bekostigen voor maximaal 100.000 Oekraïense vluchtelingen. Steeds meer mensen vluchten voor het geweld in het land na de Russische invasie. Zondag maakte de Poolse douane bekend dat inmiddels meer dan 1 miljoen vluchtelingen bij Polen de grens zijn overgestoken. Eind vorige week zei Airbnb voorlopig alle activiteiten in Rusland en Belarus op te schorten vanwege de invasie van Oekraïne.

Servicekosten

Het verhuurplatform heeft daarnaast tijdelijk de servicekosten geschrapt voor boekingen in Oekraïne. Tienduizenden mensen per dag van over de hele wereld boeken een verblijf in het land. Dat doen ze niet om op vakantie te gaan, maar om de verhuurders financieel bij te staan. De campagne is op sociale media ontstaan. Op Airbnb zijn in verschillende steden zoals Kiev en Charkov kamers te huren en op begeleidende foto's zijn kapotgeschoten flats of huizen te zien.

Presentator Charles Groenhuijsen noemde afgelopen weekend op Twitter het een creatief plan om Oekraïners bij te staan door hun woning fictief te huren op Airbnb. "Een heel simpele manier om mensen in de #Oekraïne rechtstreeks en direct financieel te steunen", zei hij. Advocaat Peter Schouten vroeg zich af of het idee nog verder uitgewerkt kan worden. "Als het Russische leger een woning kapot schiet van een Oekraïense burger, huur je voor één nacht (of meer) deze woning via Airbnb om geld bij deze getroffen mensen te krijgen", schreef hij op Twitter.

Meer uit Financieel

Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

35 minuten geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

2 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

4 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

4 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

5 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

7 uur geleden