Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 2 miljoen 50-plussers in Italië moeten zich laten vaccineren

Ruim 2 miljoen 50-plussers in Italië moeten zich laten vaccineren

ROME (ANP) - Italië telt bijna 2,2 miljoen 50-plussers die nog niet zijn gevaccineerd tegen Covid-19, maar dat volgens de nieuwe regels wel moeten doen. De regering besloot eerder deze week een vaccinatieplicht voor deze leeftijdsgroep in te voeren.

De 50-plussers vormen een grote groep onder de ongevaccineerden in Italië, dat zo'n 60 miljoen inwoners heeft. Volgens de door het Italiaanse persbureau ANSA gepubliceerde cijfers zijn in Italië zo'n 5,3 miljoen mensen vanaf 12 jaar nog niet ingeënt.

In Italië geldt al een vaccinatieplicht voor zorg- en onderwijspersoneel. De bredere plicht moet de verspreiding van het coronavirus beperken en de zorg ontlasten. Het aantal besmettingen is de afgelopen maand explosief gestegen en de druk op de ziekenhuizen neemt toe.

Meer uit Buitenland

Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

2 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

3 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

5 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

6 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

6 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

7 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

12 uur geleden