Ruim 1700 boosterprikken zonder afspraak bij GGD Hollands Midden
LEIDEN (ANP) - Bij de priklocaties in de GGD-regio Hollands Midden zijn vrijdag 1747 boosterprikken uitgedeeld aan mensen die daar geen afspraak voor hoefden te maken. De regionale GGD kondigde vrijdag aan dat het boosterprikken zonder afspraak zet voor zestigplussers, omdat het aantal mensen dat een afspraak maakt voor de boostervaccinaties achterblijft.
"Het was ongelofelijk druk vandaag", aldus een woordvoerster over de vrije inloop. "Het verkeer in de omgeving van de priklocaties stond zelfs een tijdje vast." Bij de locaties zijn twee rijen ingericht, legt ze uit: een voor mensen met afspraak en een voor mensen zonder. De GGD heeft daarvoor gekozen omdat er op dit moment meer vaccin en personeel beschikbaar is dan dat er afspraken voor de boosterprik ingepland staan. "We hebben te veel personeel voor het aantal afspraken. Dan kun je koffie gaan drinken, of je kunt gaan prikken."
Vrijdag werden op de prikplekken in de regio Hollands Midden - die in Leiden, Gouda en Alphen aan den Rijn staan - 1701 boostervaccinaties gezet waar mensen wél een afspraak voor hadden gemaakt.
Start donderdag
GGD Hollands Midden was donderdag al met de actie begonnen, zegt de woordvoerster. Toen werden ongeveer 2000 boosterprikken zonder afspraak gezet en 600 met. Donderdag werd de vrije inloop nog niet actief gecommuniceerd, zegt ze. "Maar mensen twitterden er snel over." Dat verklaart mogelijk het hoge aantal mensen dat op de actie afkwam.
Vrijdag kondigde GGD Hollands Midden de vrije inloop voor zestigplussers officieel aan. De GGD benadrukt dat per dag kan verschillen hoeveel plekken zonder afspraak er zijn. Daarom kan de organisatie "niet beloven" dat wie langskomt ook direct een prik krijgt.
Het gaat om een tijdelijke actie, aldus koepelorganisatie GGD GHOR Nederland vrijdag over de vrije inloop. GGD Hollands Midden bevestigt dat het op een gegeven moment "natuurlijk zo kan zijn dat er zoveel afspraken zijn dat we geen lege plekken meer hebben".
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.
4 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.
28 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.
36 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
9 uur geleden