Ruim 170 zwemmers staan aan de start van de Thoolse Mijl
THOLEN - Zwemmers gaan vanochtend te water voor de zevende editie van de Thoolse Mijl. Tijdens dit jaarlijkse evenement, dat al aan zijn zevende editie toe is, nemen ruim 170 deelnemers deel aan de uitdaging om het water tussen de Oesterdam in Tholen en Strijenham over te steken.
De start van de zwemtocht in de Oosterschelde is om 11.00 uur. Zwemmers kunnen kiezen uit twee afstanden: de reguliere afstand en de XL-versie. De reguliere afstand van de Thoolse Mijl beslaat één zeemijl, wat gelijk staat aan 1,85 kilometer. Voor zwemmers van alle leeftijden en niveaus is deze uitdaging geschikt.
Met de XL-versie is er ook een afstand speciaal voor de ervaren zwemmers. Ze leggen twee zeemijlen af, oftewel 3,7 kilometer. Dit betekent dat de zwemmers van de XL-afstand heen en weer zwemmen in het zoute water. “Die stroming is niet altijd gunstig voor je, maar dat maakt het juist ook wel leuk”, schrijft de organisatie.
Op de eerste editie van de Thoolse Mijl deden zeventig deelnemers mee in 2016. Nu, zeven jaar later, doen ruim 170 deelnemers mee aan de zevende editie van de zwemtocht. Voor alle versies van de zwemtocht is het verplicht dat de zwemmers een zwemboei gebruiken.
Eventvolle week Tholen-stad trapt af met vierdaagse kermis
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
19 uur geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.
3 dagen geleden