Ruim 1,7 miljoen zien Oranjemannen winnen van Letland
HILVERSUM (ANP) - Ruim 1,7 miljoen mensen stemden vrijdag af op de WK-kwalificatiewedstrijd van de Oranjemannen tegen Letland (NPO 3), en dat leek ten koste te gaan van de scores op andere zenders. Dat is op te maken uit de cijfers van Stichting KijkOnderzoek.
De finale van het vierde seizoen van The Voice Senior op RTL 4 werd de minst bekeken finale van de show ooit. Gemiddeld keken er 762.000 mensen naar het programma, dat gewonnen werd door Frans Bauers 'pupil' Phil Bee. In 2018 was het slot van de eerste reeks nog goed voor meer dan 2 miljoen kijkers. In 2019 en 2020 keken er tussen de 1,2 en 1,3 miljoen mensen.
Op SBS6 noteerde K2 Zoekt K3 eveneens een laagterecord. De derde aflevering van de zoektocht naar een nieuw K3-lid werd volgens Stichting KijkOnderzoek door gemiddeld 361.000 mensen gevolgd.
Naar de serie Flikken Rotterdam en aansluitend Chansons! op NPO 1 keken respectievelijk 823.000 en 692.000 mensen. Met 840.000 kijkers werd de quiz 2 voor 12 op NPO 2 op primetime het best bekeken amusementsprogramma.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
46 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
18 uur geleden