Ruim 15.000 mensen demonstreren in Duitse steden tegen AfD
ESSEN (ANP) - Zeker 15.000 mensen hebben maandagavond in verschillende Duitse steden deelgenomen aan demonstraties tegen de uiterst rechtse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD).
In Essen droegen betogers spandoeken met teksten als: "Laat de nazi's niet marcheren of deelnemen aan de regering" en "Kleurrijk in plaats van waardeloos bruin". De Duitse politie zei dat 6700 mensen deelnamen aan een protestmars in de stad.
Ook in Leipzig en Rostock waren demonstraties. De politie schatte het aantal deelnemers daar op respectievelijk 6000 en 2500 demonstranten.
Afgelopen weekend gingen door het hele land ook al tienduizenden mensen de straat op tijdens protesten tegen AfD en extreemrechts. De directe aanleiding voor de demonstraties is een bijeenkomst van leden van AfD afgelopen november met een Oostenrijkse extremist. Volgens onderzoeksplatform Correctiv spraken ze daar over plannen voor massadeportaties als AfD aan de macht zou komen.
Correctiv zegt undercover bij de bijeenkomst te zijn geweest. Rechts-extremisten zouden hebben gesproken over een "geheim plan" met als doel om miljoenen mensen op basis van racistische criteria Duitsland uit te zetten, ongeacht of ze een Duits paspoort hebben. De AfD spreekt tegen dat er is gesproken over massadeportaties.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
7 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
8 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
8 uur geleden