Ruim 15.000 mensen demonstreren in Duitse steden tegen AfD
ESSEN (ANP) - Zeker 15.000 mensen hebben maandagavond in verschillende Duitse steden deelgenomen aan demonstraties tegen de uiterst rechtse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD).
In Essen droegen betogers spandoeken met teksten als: "Laat de nazi's niet marcheren of deelnemen aan de regering" en "Kleurrijk in plaats van waardeloos bruin". De Duitse politie zei dat 6700 mensen deelnamen aan een protestmars in de stad.
Ook in Leipzig en Rostock waren demonstraties. De politie schatte het aantal deelnemers daar op respectievelijk 6000 en 2500 demonstranten.
Afgelopen weekend gingen door het hele land ook al tienduizenden mensen de straat op tijdens protesten tegen AfD en extreemrechts. De directe aanleiding voor de demonstraties is een bijeenkomst van leden van AfD afgelopen november met een Oostenrijkse extremist. Volgens onderzoeksplatform Correctiv spraken ze daar over plannen voor massadeportaties als AfD aan de macht zou komen.
Correctiv zegt undercover bij de bijeenkomst te zijn geweest. Rechts-extremisten zouden hebben gesproken over een "geheim plan" met als doel om miljoenen mensen op basis van racistische criteria Duitsland uit te zetten, ongeacht of ze een Duits paspoort hebben. De AfD spreekt tegen dat er is gesproken over massadeportaties.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
41 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
6 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
6 uur geleden