Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 15.000 mensen demonstreren in Duitse steden tegen AfD

Ruim 15.000 mensen demonstreren in Duitse steden tegen AfD

ESSEN (ANP) - Zeker 15.000 mensen hebben maandagavond in verschillende Duitse steden deelgenomen aan demonstraties tegen de uiterst rechtse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD).

In Essen droegen betogers spandoeken met teksten als: "Laat de nazi's niet marcheren of deelnemen aan de regering" en "Kleurrijk in plaats van waardeloos bruin". De Duitse politie zei dat 6700 mensen deelnamen aan een protestmars in de stad.

Ook in Leipzig en Rostock waren demonstraties. De politie schatte het aantal deelnemers daar op respectievelijk 6000 en 2500 demonstranten.

Afgelopen weekend gingen door het hele land ook al tienduizenden mensen de straat op tijdens protesten tegen AfD en extreemrechts. De directe aanleiding voor de demonstraties is een bijeenkomst van leden van AfD afgelopen november met een Oostenrijkse extremist. Volgens onderzoeksplatform Correctiv spraken ze daar over plannen voor massadeportaties als AfD aan de macht zou komen.

Correctiv zegt undercover bij de bijeenkomst te zijn geweest. Rechts-extremisten zouden hebben gesproken over een "geheim plan" met als doel om miljoenen mensen op basis van racistische criteria Duitsland uit te zetten, ongeacht of ze een Duits paspoort hebben. De AfD spreekt tegen dat er is gesproken over massadeportaties.

Meer uit Buitenland

Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

2 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

2 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

3 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

7 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

9 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

10 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

10 uur geleden