Ruim 130.000 kilo afval opgeruimd na wateroverlast in Limburg
EIJSDEN (ANP) - Tijdens opruimacties in natuurgebieden langs de Maas, Geul en Geleenbeek is ruim 137.000 kilo afval opgeruimd, zeggen Maas Cleanup en Natuurmonumenten. Namens de twee organisaties gingen 3850 vrijwilligers op pad om het afval dat achterbleef na de wateroverlast in juli weg te halen.
In de natuurgebieden langs de Limburgse en Brabantse rivieren en beken werden 111 opruimacties gehouden, waarvan de meeste op 14 augustus. Vrijwilligers van zowel binnen als buiten de getroffen provincies gingen gewapend met afvalgrijpers, handschoenen en vuilniszakken op pad. Daar kwamen ze uiteenlopend afval tegen, zoals pallets, koelkasten, autobanden en tuinmeubilair, vertellen de organisaties.
Een woordvoerster van Maas Cleanup zegt erg tevreden te zijn over het resultaat, maar klaar is de organisatie nog niet. "Er ligt nog steeds afval en tijdens World Cleanup Day op 18 september is er weer een grote opruimactie." Een woordvoerder van Natuurmonumenten zei dat er onder het slib nog veel troep kan liggen, die later mogelijk aan de oppervlakte komt en opgeruimd moet worden.
"Wat we het meest gevonden hebben? Kratjes van Chaudfontaine. Ik denk wel 5000 stuks", zegt boswachter Ward Walraven van Natuurmonumenten. "En we vinden ook bijzondere dingen: zo stond er opeens een caravan op een eiland. We komen bedden, bankstellen, kliko’s uit België (regio Luik) en kano’s tegen. En ook bizar: ’s avonds ging er een lampje aan in een berg afval die in plas dreef. Dat bleek een boomhut met de boom er nog aan te zijn, die nu vast erg gemist wordt door een paar kinderen."
Meer uit Binnenland
NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
10 uur geleden