Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim 130.000 kilo afval opgeruimd na wateroverlast in Limburg

Ruim 130.000 kilo afval opgeruimd na wateroverlast in Limburg

EIJSDEN (ANP) - Tijdens opruimacties in natuurgebieden langs de Maas, Geul en Geleenbeek is ruim 137.000 kilo afval opgeruimd, zeggen Maas Cleanup en Natuurmonumenten. Namens de twee organisaties gingen 3850 vrijwilligers op pad om het afval dat achterbleef na de wateroverlast in juli weg te halen.

In de natuurgebieden langs de Limburgse en Brabantse rivieren en beken werden 111 opruimacties gehouden, waarvan de meeste op 14 augustus. Vrijwilligers van zowel binnen als buiten de getroffen provincies gingen gewapend met afvalgrijpers, handschoenen en vuilniszakken op pad. Daar kwamen ze uiteenlopend afval tegen, zoals pallets, koelkasten, autobanden en tuinmeubilair, vertellen de organisaties.

Een woordvoerster van Maas Cleanup zegt erg tevreden te zijn over het resultaat, maar klaar is de organisatie nog niet. "Er ligt nog steeds afval en tijdens World Cleanup Day op 18 september is er weer een grote opruimactie." Een woordvoerder van Natuurmonumenten zei dat er onder het slib nog veel troep kan liggen, die later mogelijk aan de oppervlakte komt en opgeruimd moet worden.

"Wat we het meest gevonden hebben? Kratjes van Chaudfontaine. Ik denk wel 5000 stuks", zegt boswachter Ward Walraven van Natuurmonumenten. "En we vinden ook bijzondere dingen: zo stond er opeens een caravan op een eiland. We komen bedden, bankstellen, kliko’s uit België (regio Luik) en kano’s tegen. En ook bizar: ’s avonds ging er een lampje aan in een berg afval die in plas dreef. Dat bleek een boomhut met de boom er nog aan te zijn, die nu vast erg gemist wordt door een paar kinderen."

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

7 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

8 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

8 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

9 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

9 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

9 uur geleden
Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

12 uur geleden