Ruim 130.000 kilo afval opgeruimd na wateroverlast in Limburg
EIJSDEN (ANP) - Tijdens opruimacties in natuurgebieden langs de Maas, Geul en Geleenbeek is ruim 137.000 kilo afval opgeruimd, zeggen Maas Cleanup en Natuurmonumenten. Namens de twee organisaties gingen 3850 vrijwilligers op pad om het afval dat achterbleef na de wateroverlast in juli weg te halen.
In de natuurgebieden langs de Limburgse en Brabantse rivieren en beken werden 111 opruimacties gehouden, waarvan de meeste op 14 augustus. Vrijwilligers van zowel binnen als buiten de getroffen provincies gingen gewapend met afvalgrijpers, handschoenen en vuilniszakken op pad. Daar kwamen ze uiteenlopend afval tegen, zoals pallets, koelkasten, autobanden en tuinmeubilair, vertellen de organisaties.
Een woordvoerster van Maas Cleanup zegt erg tevreden te zijn over het resultaat, maar klaar is de organisatie nog niet. "Er ligt nog steeds afval en tijdens World Cleanup Day op 18 september is er weer een grote opruimactie." Een woordvoerder van Natuurmonumenten zei dat er onder het slib nog veel troep kan liggen, die later mogelijk aan de oppervlakte komt en opgeruimd moet worden.
"Wat we het meest gevonden hebben? Kratjes van Chaudfontaine. Ik denk wel 5000 stuks", zegt boswachter Ward Walraven van Natuurmonumenten. "En we vinden ook bijzondere dingen: zo stond er opeens een caravan op een eiland. We komen bedden, bankstellen, kliko’s uit België (regio Luik) en kano’s tegen. En ook bizar: ’s avonds ging er een lampje aan in een berg afval die in plas dreef. Dat bleek een boomhut met de boom er nog aan te zijn, die nu vast erg gemist wordt door een paar kinderen."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
14 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
15 uur geleden