Ruim 1 miljoen Britten hebben langdurige Covid
LONDEN (ANP) - Ongeveer 1,3 miljoen Britten hebben last van klachten die horen bij langdurige Covid. Volgens het Britse bureau voor de statistiek ONS gaat het om 2 procent van de Britse bevolking.
Het gaat vooral om mensen tussen de 35 en 69 jaar, vrouwen, inwoners van armere regio's, personeel in de zorg- en onderwijssector en mensen die al onderliggende gezondheidsproblemen hadden. 40 procent van de mensen met klachten was meer dan een jaar geleden besmet met het coronavirus, 70 procent was meer dan twaalf weken geleden besmet geraakt en 21 procent minder dan twaalf weken geleden.
Van de 1,3 miljoen mensen wordt 64 procent door de Covid-klachten gehinderd in dagelijkse bezigheden. 20 procent heeft er enorm veel last van.
Symptomen van langdurige Covid zijn onder meer haaruitval, depressie, angstaanvallen, hoofdpijn, ademhalingsproblemen, chronische vermoeidheid, nier- en leverproblemen en hartfalen. Mensen kunnen langdurige Covid krijgen nadat ze besmet zijn geraakt met het coronavirus, ook mensen met milde klachten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben maandag ingestemd met nieuwe, strengere terugkeerregels voor asielzoekers die niet in de EU mogen blijven. Een van de onderdelen van het akkoord is dat EU-lidstaten 'terugkeerhubs' in derde landen mogen realiseren voor afgewezen asielzoekers. Nederland wil zo'n centrum in Oeganda opzetten en is daarover al een paar maanden met het Afrikaanse land in gesprek.
9 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische politie heeft een inval gedaan bij het kantoor van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) in Oost-Jeruzalem, meldt UNRWA-chef Philippe Lazzarini. Hij schrijft op X dat de agenten de VN-vlag hebben neergehaald en vervangen door een Israëlische vlag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie hebben een politiek akkoord bereikt over de verdeling van asielzoekers over de EU, de zogeheten solidariteitspool. Daarin wordt jaarlijks aangegeven welke landen asielzoekers moeten overnemen van landen die de instroom niet aankunnen. In 2026 moeten 21.000 asielzoekers worden overgenomen, zo is afgesproken. Landen kunnen ook kiezen voor het afkopen ervan, voor 20.000 euro per asielzoeker.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat maandag naar Brussel om met NAVO-topman Mark Rutte en EU-kopstukken te overleggen over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Behalve Rutte spreekt Zelensky de voorzitters van de Europese Commissie en van de raad van EU-regeringsleiders, Ursula von der Leyen en António Costa.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie zijn het maandag eens geworden over nieuwe regels voor de afwijzing van asielzoekers uit veilige landen van herkomst. Dit biedt EU-lidstaten meer mogelijkheden om asielaanvragen versneld af te handelen van mensen die uit landen komen die door de EU als veilig worden beschouwd. Asielzoekers kunnen hiermee sneller dan nu worden teruggestuurd.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische interim-president Ahmed al-Sharaa heeft een jaar na de val van dictator Bashar al-Assad opgeroepen tot eenheid. Volgens hem moeten alle burgers met elkaar samenwerken om een sterk en stabiel land te kunnen bouwen.
2 uur geleden