Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rubriek Goes Gezien: Een rondje bier (3)

Rubriek Goes Gezien: Een rondje bier (3)

Dit is de laatste etappe van ons bierrondje. We zakken af naar de Beestenmarkt en zien in de verte al het poortje van de Brouwersgang. Dit straatje dankt zijn naam aan de belendende brouwerij De Clavers, ook bekend als het Klaverblad en het Witte Klaverblad (gestopt in 1835). Het huis ernaast (Nieuwstraat 2) heet het Brouwershuis. Vermoedelijk woonde hier ooit de eigenaar van deze brouwerij. Twee van de vier brouwerijen die Goes rond 1700 telde, hebben we nu gehad: De Clavers en – in de vorige aflevering – De Gans. De andere twee, die helaas geen zichtbare sporen hebben nagelaten, zijn De Weereld in de Wijngaardstraat (gestopt in 1767) en De Fortuyn in de ‘s-Heer Hendrikskinderenstraat (gestopt in 1855).Duiken we het poortje van de Brouwersgang in, dan zien we boven ons een witgeschilderd houten plafond en aan de andere kant een sluitsteen, die oude bierbrouwersattributen laat zien: vermoedelijk twee soorten roerstokken en een schep en tegelijk maatbeker voor gerstemout. Nu we toch het poortje van de Brouwersgang door zijn, gaan we naar de achterkant van ’t Beest, pal naast fysiotherapiepraktijk De Clavers (hé!). Daar zien we weer een mural, een zeer kleurige ditmaal, met centraal twee bierglazen: een volle en een lege. Ze worden vastgehouden door twee mannen, de Held en de Lul, naar het gelijknamige liedje van Racoon, dat hier verbeeld wordt: “En de Lul van de stad ziet de Held op zijn plekkie / Zijn bier en zijn peuken, ja, dat is zijn stekkie”. Een mooi, fiks muurschilderij is het, met fraaie details en spitse humor. Wat dacht u bijvoorbeeld van de biertap van het merk Wasbier?Behalve brouwerij Het Gansje in de Magdalenastraat is er in hedendaags Goes natuurlijk nóg een brouwerij, twee zelfs: Slot Oostende met daarin sinds 2016 ook brouwerij Emelisse. Hoewel onder één dak, ben ik zo vrij hier twee brouwerijen te zien, zoals ook dé biersite (biernet.nl) doet.Zo! Het glas is leeg, voor nu. Er is aldus heel wat bier en gebrouw te ontdekken in de Goese binnenstad! Maar deze drie afleveringen van Goes Gezien zijn natuurlijk slechts klein bier in vergelijking met wat er voor moois qua bier-in-Goes gebrouwen kan worden: een wandelroute, een film, een boekje… Maar daarvoor dient nog wel wat gecheckt, aangevuld en onderzocht te worden. Of is zoiets onmogelijk, is het iets wat we wel ‘een gevecht tegen de bierkaai’ noemen?

Tekst en foto: Arend van der Wel

Meer uit Beveland

Spoedhulp bij medische noodsituatie in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.

1 maand geleden
Bijgebouw in Goes in brand: Brandweer snel ter plaatse

GOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.

1 maand geleden
Structureel meer geld voor Stichting Musea de Bevelanden

GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.

1 maand geleden
Vuurwerkoverlast: meld het!

GOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.

1 maand geleden
Goese Filmdagen zetten Italiaanse cinema in de schijnwerpers

GOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.

1 maand geleden
Kledingwinkel Deeltwee deelt royale cheques uit aan goede doelen

GOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro. 

1 maand geleden
Borsele start campagne voor energiezuiniger wonen

Borsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.

1 maand geleden