Rubriek Albert Kort: Emigratie
Emigratie is van alle tijden. Soms laten mensen zich leiden door de zucht naar avontuur, maar meestal worden ze ertoe gedwongen door onderdrukking of slechte leefomstandigheden. Ook Zuid-Beveland had daarmee te maken, met name in de negentiende eeuw. Zo zochten veel gereformeerden hun toevlucht in Amerika, omdat de hervormde kerk hen zag als tweederangsburgers. De meesten vestigden zich in Michigan, waar ze hun eigen gemeenten opbouwden. Het stadje 'Zeeland' getuigt nog van de herkomst van de eerste bewoners.
Meer uit Reimerswaal
YERSEKE - De Albert Heijn aan de Oude Torenstraat in Yerseke is vrijdagmiddag enige tijd ontruimd geweest vanwege een melding van een mogelijk vrijgekomen gevaarlijke stof.
7 minuten geledenKAPELLE - Bij station Kapelle-Biezelinge is de eerste grotere mobiliteitshub in de Bevelanden gerealiseerd. Een hub is een halte waar reizigers kunnen op- en overstappen op de bus of trein. De hub is te herkennen aan het bord met de groene druppel.
1 dag geledenKAPELLE - In dorpshuis De Vroone in Kapelle is zaterdagavond de muzikale cabaretshow 'Deer' te bezoeken.
2 dagen geledenKAPELLE - In het kader van de Nationale Voorleesdagen die woensdag beginnen, is er zaterdag (25 januari) een voorleesmiddag in boekhandel Lectori in Kapelle.
3 dagen geledenYERSEKE - The Musix geeft zaterdag 25 januari een instrumentaal concert in de Hervormde Kerk van Yerseke. Na de succesvolle concertserie in 2024 met ruim 2500 bezoekers, komen de zes bevriende muzikanten weer naar Yerseke met een nieuw programma. Het concert begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur.
3 dagen geledenKRUININGEN - In het dorpshart van Kruiningen vindt vrijdagmiddag en - avond een sfeervolle winterfair plaats.
4 dagen geledenKRABBENDIJKE - Basisschool De Klimroos in Krabbendijke mag zich bijna de eerste eco-school van Zeeland noemen. Vrijdag kreeg ze het zilveren certificaat van het wereldwijde keurmerk 'Eco-schools' uitgereikt voor haar duurzame inspanningen. "Dit is een mijlpaal en opstap naar het gouden certificaat, de Groene Vlag", vertelt schooldirecteur Rick Verdult trots. "We hopen en verwachten de Groene Vlag voor de zomer te krijgen. Dan zijn we de eerste school van Zeeland."
1 week geleden