RTL stopt na 32 jaar definitief met Eigen Huis & Tuin
HILVERSUM (ANP) - RTL stopt met het programma Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven. Dat heeft een woordvoerder bevestigd na berichtgeving van RTL Boulevard. Dit betekent dat er na 32 jaar een einde komt aan de Eigen Huis & Tuin-programma's. De huidige reeks is nog tot en met 16 mei te zien.
Het klusprogramma was tot en met augustus 2020 te zien in de oude vorm. Sindsdien werd het meer een lifestyleprogramma, met een aangepaste naam: Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven. "Het afgelopen jaar was Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven voor veel interieur-, klus-, tuin- en kookliefhebbers een vast middagritueel." De zender zegt "ondanks stabiele kijkcijfers en een betrokken publiek" te kiezen voor investeringen in programma's op belangrijke tijdstippen en programma's op Videoland.
Het programma, momenteel gepresenteerd door Froukje de Both, Hugo Kennis en Tom Groot, is dagelijks om 17.00 uur te zien. De drie presentatoren delen praktische tips over koken, wonen, lifestyle en tuinieren. Voor De Both is Eigen Huis & Tuin: Lekker Leven het enige programma dat zij op dit moment nog voor RTL maakt. Een woordvoerder kan maandag niet zeggen of er nieuwe programma's voor De Both op de planning staan.
Eigen Huis & Tuin was in de jaren negentig zeer populair, toen klusjesman Nico Zwinkels en tuinman Rob Verlinden de experts waren. Zij werden in die seizoenen begeleid door meerdere presentatoren, onder wie Manuëla Kemp, Myrna Goossen en Irene Moors.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
8 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
11 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
12 uur geleden