Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roy krijgt taakstraf en maand voorwaardelijk voor bedreigen Rutte

Roy krijgt taakstraf en maand voorwaardelijk voor bedreigen Rutte

DEN HAAG (ANP) - Oud-profvoetballer Bryan Roy is donderdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier weken. Roy stond terecht voor bedreiging van demissionair premier Mark Rutte via sociale media. Roy was niet bij de zitting aanwezig en is bij verstek veroordeeld.

De politierechter woog mee dat het een bedreiging tegen een politicus was en dat de tweet verstuurd was tijdens de coronapandemie, waarin veel onvrede heerst. Roy deed daarnaast geen afstand van de tweet.

Kort na het versturen van de tweet plaatste de oud-voetballer een bericht op Instagram over het vaccinatiebeleid, waarin hij politicus Hugo de Jonge afbeeldde als nazi uit de Tweede Wereldoorlog. Daar stond Roy niet voor terecht. "Hopelijk zijn die vier weken de prikkel om zich daarvan te onthouden", zei de rechter hierover.

Tweet

De officier van justitie had een gevangenisstraf van tien weken geƫist, waarvan vier weken voorwaardelijk. Dat vond de rechter "een stap te ver".

De oud-Ajacied (51) plaatste op 3 april, vroeg in de ochtend, een tekst bij een andermans tweet over Rutte. In een bericht op Twitter schreef een andere gebruiker: "We helpen Mark met zijn geheugen wat hij moet doen. Aftreden van Rutte", met daarbij een link naar een petitie voor het aftreden van Rutte.

Ernstig bedreigd

Roy reageerde daarop met de tekst: "Headshot krijgt-ie straks." Rutte is op 6 april in kennis gesteld van het bericht, vertelde de rechter. Rutte voelde zich ernstig bedreigd en deed aangifte.

Het Twitteraccount van Roy is woensdag uit de lucht gehaald. Hiermee is het gevaar voor herhaling niet weggenomen, stelde de rechter, omdat er andere mogelijkheden zijn om via sociale media berichten te sturen.

Meer uit Binnenland

Organisaties: compensatie natuur Maasvlakte II onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Het voorgenomen besluit van demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (BBB - Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) om verloren gegane natuur door de aanleg van Maasvlakte II te compenseren, voldoet volgens natuurorganisaties, waaronder Vogelbescherming, "volstrekt niet aan de wettelijke eisen".

1 uur geleden
Politie onderzoekt mogelijke ontvoering kind in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie onderzoekt een melding over een mogelijke ontvoering van een kind van naar schatting tussen 5 en 10 jaar oud. Volgens een getuige werd het kind in de Hollandsestraat in de wijk Charlois in Rotterdam-Zuid een zwarte bestelbus met geblindeerde ramen ingetrokken.

3 uur geleden
Gemeenten stellen afspraken over signaleren schulden uit om geld

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten en de schuldhulpbranche schorten eerder gemaakte afspraken om schulden bij mensen sneller te signaleren op. Eerst willen ze van het kabinet duidelijkheid over de financiering ervan.

3 uur geleden
Optreden Bob Vylan in Paradiso gaat niet door

AMSTERDAM (ANP) - Het optreden van de omstreden Engelse rapgroep Bob Vylan op 12 september in Paradiso in Amsterdam gaat niet door. Het duo zou het voorprogramma doen van Gogol Bordello. Die band liet weten dat Bob Vylan door "logistieke complicaties" niet meer betrokken is bij hun tournee.

3 uur geleden
Bijna 1500 inschrijvers verschijnen niet aan start Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - De 107e editie van de Vierdaagse in Nijmegen gaat dinsdag van start met 45.539 deelnemers. Die mensen hebben zich op tijd aangemeld. 1461 wandelaars die zich wel hadden ingeschreven voor de wandeltocht hebben zich niet gemeld, zegt de organisatie. In totaal hadden zich 47.000 wandelaars uit 82 landen ingeschreven. Onder hen bijna 6500 militairen. Ruim 15.000 deelnemers lopen de Vierdaagse voor het eerst.

5 uur geleden
Nederland wil dat onderhandeling met VS inzet van Brussel blijft

BRUSSEL (ANP) - Nederland wil dat de Europese Commissie zich blijft inzetten om tot een handelsdeal met de Verenigde Staten te komen voor 1 augustus, zei staatssecretaris Hanneke Boerma (Handel) na afloop van overleg met EU-bewindspersonen. "We hebben uitvoerig gesproken met alle lidstaten en we staan unaniem achter de Commissie", zei ze. "Alle ballen moeten op de onderhandelingen."

7 uur geleden
Geestelijke gezondheidszorg bezorgd over drukte door ADHD-toename

UTRECHT (ANP) - De druk op de geestelijke gezondheidszorg groeit doordat steeds meer mensen om hulp vragen voor hun concentratieproblemen. Volgens de branchevereniging, de Nederlandse ggz, gaat dit "ten koste van mensen die echt zorg nodig hebben". Voorzitter Ruth Peetoom maakt zich daar zorgen over.

7 uur geleden