Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rouwverwerking: wandelen op Walcheren met gelijkgestemden

Rouwverwerking: wandelen op Walcheren met gelijkgestemden

KOUDEKERKE - Heb jij een dierbare verloren? En zou je graag in contact willen komen met gelijkgestemden op een ontspannende manier? Wandel dan mee langs de zee met Lianne Minderhoud en Mariska Kesteloo, en praat over de thema’s rouw, verlies en welke werking dit proces op jou heeft. Een omgeving waar jij je emoties kan uiten, mensen die begrijpen wat jij doormaakt. Rouw en verlies zijn geen onderwerpen die je met iedereen kan bespreken en daarom is het belangrijk dat je mensen kan vinden met bij wie jij jouw verhaal kwijt kan.

We naderen het einde van het jaar wat voor velen een moeilijke periode is. Je ziet als een berg tegen de Feestdagen op. Je mist je dierbare tijdens de Feestdagen, het gemis wordt nogmaals geaccentueerd met de lege stoel aan de tafel. Een nieuw jaar staat voor de deur en je moet komend jaar zelf invulling geven, geen gemakkelijke opgave. Je vind het moeilijk om jezelf te motiveren en naar buiten te gaan, weer te genieten van de kleine dingen. Of om dingen zelf te ondernemen. Lianne en Mariska gaan op de komende data wandelen in een kleine groep om samen met gelijkgestemden uit te waaien aan zee:
Zaterdag 17 december
Zaterdag 14 januari
Maandag 16 januari
Maandag 23 januari
Locatie : Strandpaviljoen Kon-Tiki, Westduin, Vlissingen, Zeeland

Programma
Na een korte introductie start de wandeling langs het strand en door de duinen. Ongeacht de weersomstandigheden, we gaan naar buiten. Na terugkomst gaan we lunchen, even een verwenmoment voor jezelf. Samen lekker eten. Na de lunch praten we verder aan de hand van een groepsactiviteit. En aansluiten drinken we nog een kopje koffie en sluiten we de dag af. Een dag met een laagdrempelige activiteit waarbij jij als persoon centraal staat. Geen druk, geen verplichtingen, maar een veilige plek waar jij met gelijkgestemden je geborgen voelt om je emoties en verhalen te delen.Rouwen is hard werken en kost veel energie. Daarom even de focus op jou, jouw proces, jouw verlies. Tijd nemen om door het rouwproces te gaan, ervaringen delen en uitwisselen met anderen.

Organisator
De strandwandeling wordt georganiseerd door Lianne Minderhoud en Mariska Kesteloo, beide afkomstig uit Koudekerke in Zeeland. Lianne is rouwbegeleidster, en Mariska is ervaringsdeskundige. Beiden zijn gepassioneerd door het thema rouw en willen meer aandacht voor dit thema en het bespreekbaar maken. Meer informatie is te vinden op www.mariskakesteloo.com/events.

Meer uit Middelburg

Cultuurtour trekt komende maanden door gemeente Veere

DOMBURG - Deze winter trekt de bibliotheek, in samenwerking met Cultuurpunt Walcheren, met de cultuurtour door de gemeente Veere. Van november tot en met februari wordt wekelijks een gratis creatieve workshop georganiseerd in één van de dorpen van de gemeente. Het doel: kunst en cultuur laagdrempelig naar de inwoners brengen, ontmoeting stimuleren en bijdragen aan het mentale welzijn van de gemeenschap.

1 uur geleden
Politie waarschuwt voor nieuwe oplichterstruc met ‘volkstellers’

MIDDELBURG/DOMBURG - In diverse buurtapps en via wijkagenten wordt gewaarschuwd voor een nieuwe oplichterstruc. "Wij zien verschillende berichten voorbij komen op social media dat er in buurtapps gewaarschuwd wordt voor zogenaamde volkstellers die met een smoesje bij mensen proberen binnen te komen. Dit zou op meerdere plekken in Nederland zijn gebeurd," meldt een wijkagent. Ook in buurtapps worden inwoners opgeroepen extra alert te zijn.

4 uur geleden
Middelburgers moeten huis uit bij politieactie Dauwendaele; pistool blijkt speelgoedwapen

MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.

7 uur geleden
Zeeland zet met stikstofplan ‘koers naar natuurherstel én ruimte voor boeren, MKB en industrie’

MIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie. 

9 uur geleden
Maak kennis met duiksport bij Duikteam Zeeland

MIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen. 

19 uur geleden
Veerse Meer presenteert eerste gastheren en -vrouwen

VEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.

23 uur geleden
Vrienden Loterij blijft Zeeuws Museum in Middelburg steunen: samenwerking met vijf jaar verlengd

MIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000. 

1 dag geleden