Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Routinier Brama wil bij opgekrabbeld FC Twente nog wel even door

Routinier Brama wil bij opgekrabbeld FC Twente nog wel even door

ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama had het nog maar moeten zien. Toen de eredivisie halverwege maart vanwege het coronavirus werd stilgelegd, stond FC Twente op de 14e plaats. De voorsprong op PEC Zwolle en Fortuna Sittard, de nummers 15 en 16, was slechts 1 punt. Deelname aan de play-offs voor promotie/degradatie dreigde.

"Het kwam voor ons wel als geroepen. Niemand was er rouwig om dat de competitie werd stilgezet. We zouden net beginnen aan een reeks wedstrijden tegen onze concurrenten", aldus Brama, die met Twente nog wel goed begon maar de club daarna zag terugvallen. De laatste drie competitieduels voor de coronastop gingen verloren voor het team van de toenmalige trainer Gonzalo Garcia, die in mei te horen kreeg dat zijn aflopende contract niet zou worden verlengd.

"Degradatie was een ramp geweest, een club als FC Twente kan zich niet veroorloven nog een jaar in de eerste divisie te spelen", weet Brama, die in 2018 terugkeerde bij de Enschedeërs, die toen net waren gedegradeerd. FC Twente keerde direct terug en dat was voor de toekomst van de club van groot belang. "De druk die er dat seizoen bij kwam kijken was enorm. Mentaal gezien was dat wel het zwaarste jaar uit mijn loopbaan. De titel die we in 2010 in de eredivisie pakten, daar praten we over 100 jaar nog over. Maar nu speelden we min of meer voor het voortbestaan van FC Twente."

Goed uitgepakt

Na het vertrek van Garcia werd Jan Streuer door algemeen directeur Paul van der Kraan aangesteld als technisch directeur. Streuer vond in Ron Jans een nieuwe trainer en versterkte de selectie vervolgens op vele plekken, om financiële redenen vooral met huurlingen.

Het pakte allemaal goed uit. Na acht wedstrijden staat Twente op de 5e plaats, met 17 punten. Koplopers Ajax en Vitesse hebben 4 punten meer. Ter vergelijking: toen het vorige seizoen na 26 wedstrijden werd stilgelegd, stonden de Enschedeërs op 27 punten.

PSV

Zondag volgt de thuiswedstrijd tegen PSV, dat 3e staat. Eerder dit seizoen bleef FC Twente in De Kuip overeind bij Feyenoord: 1-1. "Maar PSV is een hele andere ploeg", zegt Brama. "Er zijn weinig clubs die zoveel hebben geïnvesteerd. PSV heeft veel snelheid voorin, met onder anderen Cody Gakpo en Donyell Malen."

De 34-jarige Brama werd ruim tien jaar geleden, in het kampioensjaar, ook omringd door allemaal goede voetballers, zoals Kenneth Perez, Blaise N'Kufo, Bryan Ruiz en Theo Janssen. "Met Janssen had ik echt een fantastische klik. We waren in het veld complementair aan elkaar." Brama denkt er wel eens met weemoed aan terug, maar niet te vaak. "Natuurlijk is de kwaliteit nu anders. Dat helpt je verder niets. Ik vind het heerlijk om hier nu weer te voetballen en wil nog wel even door."

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

8 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

10 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

10 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

10 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

11 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

11 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

11 uur geleden