Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Routes bekend van protestactie Unmute Us op zaterdag

Routes bekend van protestactie Unmute Us op zaterdag

DEN HAAG (ANP) - De routes van de actie van de evenementensector, die plaatsvindt onder de noemer Unmute Us, zijn bekend. In zeker negen steden gaan mensen komende zaterdag de straat op uit protest tegen de huidige coronamaatregelen. De demonstratie in Rotterdam gaat toch niet door, laat de organisatie weten. In plaats daarvan kunnen demonstranten zich aansluiten bij het protest in Den Haag.

De demonstraties zijn vanaf 14.00 uur in de steden Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Enschede, Groningen, Leiden, Maastricht, Tilburg en Utrecht. Of het protest in Nijmegen doorgaat, is volgens de organisatie nog niet bekend. Hierover wordt nog overlegd met onder meer de gemeente.

In Amsterdam begint en eindigt het protest in het Westerpark, in Den Haag is dat op het Malieveld en in Eindhoven is het Klokgebouw het begin- en eindpunt van de demonstratie. In Utrecht verzamelen de betogers op de Maliebaan en in Enschede in de Molenstraat. De protestmars in Groningen begint en eindigt bij de Concourslaan en in Leiden is dat de Lammermarkt. Demonstranten lopen in Maastricht van het MECC Maastricht naar het Geusseltpark en in Tilburg begint het protest op het Stuivesantplein en eindigt deze op het Willemsplein.

De sector roept het kabinet op alle evenementen per direct door te laten gaan. "We hebben inmiddels met zijn allen wel door dat het verbieden van evenementen niet meer houdbaar is", zegt een mede-initiatiefnemer van Unmute Us. "Vlak over de grens is alles mogelijk en ook de sportevenementen in Nederland leveren geen bijdrage aan het aantal ziekenhuisopnames. Het wordt tijd om de willekeur te stoppen en per direct evenementen zonder beperkingen toe te staan."

Ruim 4000 organisaties hebben zich tot nu toe voor het protest van komende zaterdag aangemeld. Hoeveel demonstranten er worden verwacht, vindt de organisatie op dit moment moeilijk in te schatten. Bij het vorige protest, op 21 augustus, demonstreerden ruim 70.000 demonstranten en meer dan 2500 organisaties uit de evenementensector in onder meer Amsterdam, Rotterdam en Utrecht.

Meer uit Binnenland

Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de politie en wilden ze het spoor betreden.

7 minuten geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

44 minuten geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

1 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

2 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

3 uur geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

4 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

5 uur geleden