Rotterdamse vervoerder MRC neemt Amsterdams Travel Electric over
AMSTERDAM (ANP) - Het failliete Amsterdamse taxibedrijf Travel Electric is overgenomen door vervoerder Maasstad Regie Centrale uit Rotterdam (MRC). Travel Electric, dat alleen rijdt met elektrische taxi's en zich richt op ritten voor andere bedrijven zoals ING, ABN AMRO, Heineken en ook tientallen hotels, had faillissement aangevraagd omdat de taximarkt niet voldoende herstelde van de coronacrisis.
Het bedrijf maakt een doorstart onder de naam Travel Electric Nederland. Volgens MRC worden alle boekingen die bedrijven, hotels en particulieren doen bij dat taxiplatform gegarandeerd uitgevoerd door elektrische voertuigen.
Travel Electric maakte in mei vorig jaar ook al een doorstart, nadat het bedrijf eerder werd gedwongen een faillissement aan te vragen vanwege de coronacrisis. De onderneming ging daarbij in afgeslankte vorm verder. Het bedrijf heette eerder Taxi Electric.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
28 minuten geledenSEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.
29 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
7 uur geleden