Rotterdamse haven werkt samen met 20 regio's voor waterstofimport
ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met zo'n twintig regio's in de wereld om de import van groene waterstof op gang te brengen. Dat zei directeur Allard Castelein donderdag tijdens de World Hydrogen Summit, een internationale top over waterstof. Volgens Castelein zijn meer regio's geïnteresseerd in zo'n samenwerkingsverband.
Het gaat volgens de topman om regio's in landen zoals Namibië, Australië en Chili die groene energie met onder meer wind en zon kunnen opwekken voor de productie van waterstof. Om waterstof te produceren is namelijk veel stroom nodig. Die regio's zijn volgens het havenbedrijf de "toekomstige exporteurs van groene waterstof".
Het havenbedrijf zet al langer in op waterstof en denkt dat het een belangrijke bijdrage gaat leveren aan de energietransitie. Zo komen er meerdere windmolenparken in de Noordzee om toekomstige waterstoffabrieken in de Rotterdamse haven van stroom te voorzien. Shell kondigde eerder al aan een waterstoffabriek van 200 megawatt op de Tweede Maasvlakte in Rotterdam te bouwen.
Volgens Castelein kan de waterstofeconomie Nederland miljarden euro's opleveren. Ook worden daarnaast duizenden banen gecreëerd. Zo investeert Shell met de bouw van de groene waterstoffabriek een miljard euro. Het havenbedrijf verwacht in 2024 de eerste import van waterstof.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
4 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
14 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.
1 uur geleden