Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse haven: schepen gebruiken minder brandstof

Rotterdamse haven: schepen gebruiken minder brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Schepen hebben vorig jaar opnieuw minder brandstof getankt in de Rotterdamse haven. Dat komt volgens een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam doordat rederijen steeds efficiënter omgaan met brandstof.

De haven wil het verbruik van scheepsbrandstof omlaag brengen omdat het vervuilend is. "Dit is zeer goed voor het milieu, hoewel het slecht is voor de werkgelegenheid op de Rotterdamse haven", aldus de woordvoerder. De hoeveelheid brandstof die schepen bunkeren in Rotterdam loopt al jaren terug. In 2019 tankten zij 9 miljard liter brandstof, tegen 9,5 miljard liter in het voorgaande jaar.

"Rederijen verzinnen van alles om het brandstofverbruik en daarmee de kosten omlaag te brengen", zegt de woordvoerder. "Als ze bijvoorbeeld weten dat de terminal in de haven bezet is, kunnen ze net zo goed langzamer gaan varen om brandstof te besparen."

De Rotterdamse haven merkt dat duurzame brandstof snel populairder wordt. Begin dit jaar is de toegestane hoeveelheid zwavel wereldwijd verlaagd. In Nederland geldt al enige jaren een strengere norm. Daarom bood de Rotterdamse haven al schonere stookolie aan. Hiervan werd het laatste kwartaal 13 procent meer verkocht.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

4 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

4 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

7 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

8 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

9 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

21 uur geleden