Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdamse haven: schepen gebruiken minder brandstof

Rotterdamse haven: schepen gebruiken minder brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Schepen hebben vorig jaar opnieuw minder brandstof getankt in de Rotterdamse haven. Dat komt volgens een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam doordat rederijen steeds efficiƫnter omgaan met brandstof.

De haven wil het verbruik van scheepsbrandstof omlaag brengen omdat het vervuilend is. "Dit is zeer goed voor het milieu, hoewel het slecht is voor de werkgelegenheid op de Rotterdamse haven", aldus de woordvoerder. De hoeveelheid brandstof die schepen bunkeren in Rotterdam loopt al jaren terug. In 2019 tankten zij 9 miljard liter brandstof, tegen 9,5 miljard liter in het voorgaande jaar.

"Rederijen verzinnen van alles om het brandstofverbruik en daarmee de kosten omlaag te brengen", zegt de woordvoerder. "Als ze bijvoorbeeld weten dat de terminal in de haven bezet is, kunnen ze net zo goed langzamer gaan varen om brandstof te besparen."

De Rotterdamse haven merkt dat duurzame brandstof snel populairder wordt. Begin dit jaar is de toegestane hoeveelheid zwavel wereldwijd verlaagd. In Nederland geldt al enige jaren een strengere norm. Daarom bood de Rotterdamse haven al schonere stookolie aan. Hiervan werd het laatste kwartaal 13 procent meer verkocht.

Meer uit Financieel

Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 minuten geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

11 minuten geleden
AEX-index stijgt naar nieuw record door sterk dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.

2 uur geleden
Disney verdient meer aan streamingdienst en pretparken

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen fors door hoop op doorbraak in deal VS met Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.

2 uur geleden
ACM: makkelijker voor consument om telecomabonnement op te zeggen

DEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.

3 uur geleden
Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

4 uur geleden