Rotterdamse haven: CO2-uitstoot ruim 4 procent gedaald in 2022
ROTTERDAM (ANP) - De CO2-uitstoot van de industrie en de elektriciteitscentrales in de Rotterdamse haven is vorig jaar met 4,2 procent gedaald, maakte het havenbedrijf bekend. Dat komt neer op een CO2-reductie van 1 miljoen megaton.
De daling werd vooral veroorzaakt door de chemische industrie en de producenten van industriële gassen in het havengebied. Vanwege de hoge aardgasprijzen schroefden zij hun productie terug. Ze stootten daardoor 16 procent minder CO2 uit. De uitstoot van de kolencentrales nam echter met 6 procent toe.
"De hoge gasprijzen zorgden er ook voor dat de drie gascentrales in het havengebied minder draaiuren maakten, en de twee kolencentrales meer", aldus de Rotterdamse haven. Bij elkaar wekten de kolen- en gascentrales minder elektriciteit op dan het jaar ervoor, omdat in Nederland steeds meer elektriciteit wordt geproduceerd met windturbines en zonnepanelen.
Reductie
Volgens het bedrijf bleef de productie bij de olieraffinaderijen vorig jaar stabiel, vooral door een hoge vraag naar diesel. Daarbij nam de CO2-uitstoot licht af, met 1 procent.
Om de uitstoot in de haven in 2030, conform de Europese en Nederlandse ambitie, met 55 procent terug te brengen ten opzichte van 1990 moet een CO2-reductie van 13,2 Mton op jaarbasis plaatsvinden. "Projecten waar de industrie, het Havenbedrijf en partners nu aan werken tellen op tot een reductie van 13,7 Mton per jaar", stelt het bedrijf.
Het gaat daarbij om projecten zoals de afvang en opslag van CO2 en de elektrificatie van de industrie. "Productie van met name biobrandstoffen leidt daar bovenop tot een forse vermindering van de uitstoot buiten de haven. Bij elkaar kan de industrie met projecten die in voorbereiding en uitvoering zijn, in 2030 ruim 40 procent van het Nederlandse CO2-reductiedoel realiseren", aldus het Havenbedrijf Rotterdam.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie lagen in augustus 6,8 procent hoger dan een jaar eerder vanwege de hoge olieprijzen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee stegen de producentenprijzen sterker dan een maand eerder, want in juli namen de verkoopprijzen met 5,1 procent toe op jaarbasis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties zijn een rechtszaak gestart tegen Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, voor het plaatsen van "verboden sjoemelsoftware" in campers. Dat meldt de Consumentenbond. Ze eisen een schadevergoeding voor gedupeerde camperbezitters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
10 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
10 uur geleden