Rotterdam zet vaker drones in voor inspecties, ook in no-flyzone
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam is van plan om vaker drones te gebruiken voor de inspectie van bijvoorbeeld bruggen en natuurgebieden. Omdat een groot deel van Rotterdam geldt als no-flyzone voor drones, in verband met de luchthaven daar, is daarvoor toestemming nodig. Daarom dient de gemeente voor iedere dronevlucht een plan in bij de Luchtverkeersleiding Nederland. Naar eigen zeggen is Rotterdam de eerste grote gemeente die van plan is met drones te gaan vliegen in een no-flyzone.
De inspectie van objecten en natuurgebieden gaat volgens de gemeente sneller en veiliger met drones. "Geen inspecteur hoeft De Hef meer te beklimmen, geen boswachter hoeft meer naar een nest ganzeneieren te varen", aldus de gemeente maandag. Bewoners van een buurt waar wordt gevlogen, worden daarvan vooraf op de hoogte gebracht. Het is de bedoeling dat geïnteresseerden ook via een livestream kunnen meekijken met de inspectierondes.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
5 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
15 uur geleden