Rotterdam zet vaker drones in voor inspecties, ook in no-flyzone
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam is van plan om vaker drones te gebruiken voor de inspectie van bijvoorbeeld bruggen en natuurgebieden. Omdat een groot deel van Rotterdam geldt als no-flyzone voor drones, in verband met de luchthaven daar, is daarvoor toestemming nodig. Daarom dient de gemeente voor iedere dronevlucht een plan in bij de Luchtverkeersleiding Nederland. Naar eigen zeggen is Rotterdam de eerste grote gemeente die van plan is met drones te gaan vliegen in een no-flyzone.
De inspectie van objecten en natuurgebieden gaat volgens de gemeente sneller en veiliger met drones. "Geen inspecteur hoeft De Hef meer te beklimmen, geen boswachter hoeft meer naar een nest ganzeneieren te varen", aldus de gemeente maandag. Bewoners van een buurt waar wordt gevlogen, worden daarvan vooraf op de hoogte gebracht. Het is de bedoeling dat geïnteresseerden ook via een livestream kunnen meekijken met de inspectierondes.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
10 uur geleden