Rotterdam wil verder met Feyenoord City, zo nodig zonder stadion
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad wil graag doorgaan met de gebiedsontwikkeling Feyenoord City in Rotterdam-Zuid, ook als er geen nieuw voetbalstadion komt. Dat werd duidelijk na een raadsdebat donderdagmiddag.
Zowel de coalitie- als de oppositiepartijen in de Rotterdamse raad hebben met verbazing en boosheid gereageerd op het bericht van Feyenoord woensdag dat de beoogde kosten voor een nieuw stadion voor de club fors zijn gestegen. Feyenoord beëindigt daarom het samenwerkingsverband met het bouwconsortium BAM/Besix. Daarmee is de club terug bij af wat betreft een nieuw stadion en nog jaren aangewezen op het huidige stadion De Kuip.
De gebiedsontwikkeling Feyenoord City bestaat behalve uit een nieuw te bouwen stadion ook uit een nieuwe wijk met onder meer 3800 woningen en voorzieningen. Rotterdam zou 135 miljoen euro bijdragen hieraan, waarvan 40 miljoen aan het nieuwe stadion. Woensdag liet Feyenoord weten dat de club het stadionplan vanwege sterk gestegen bouwprijzen gaat heroverwegen en een besluit erover tot zeker volgende zomer uitstelt. De bouwkosten van het stadion vallen namelijk 180 miljoen euro hoger uit dan het gestelde budget van maximaal 444 miljoen euro en de club wil eerst onderzoeken hoe het verder moet, waarbij het geen enkel scenario uitsluit.
Verstandig
Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders zegt begrip te hebben hiervoor en vindt het verstandig dat er geen overhaaste beslissingen worden genomen. Wethouder Arjan van Gils (grote projecten) zei pas tijdens de persconferentie van Feyenoord donderdagochtend gehoord te hebben dat de bouwkosten 180 miljoen euro hoger worden. Leefbaar Rotterdam betwijfelt of de wethouder hiervan niet eerder op de hoogte was. "We zijn belazerd door Feyenoord, en ook een beetje door ons college", aldus fractievoorzitter Robert Simons van Leefbaar Rotterdam.
Van Gils zegde de raad toe duidelijkheid te geven over wat de bouwkosten zijn en wat precies hiervoor wordt gebouwd. Ook zei hij uit te zoeken hoe het zit met de kosten van het uitstel en wie - de gemeente, de club Feyenoord of het stadion - welk deel draagt. "De vuistregel is: ieder draagt zijn eigen kosten", aldus Van Gils. Het bestemmingsplan van de gebiedsontwikkeling, dat bij de Raad van State ligt, is volgens de wethouder nog niet van de baan. Ook bouwwethouder Bas Kurvers gelooft nog in het bestemmingsplan. Maar hij zegt dat er wel nagedacht moet worden over mogelijke scenario’s, als Feyenoord besluit af te zien van het stadion.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.
11 uur geledenRIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
1 dag geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
1 dag geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 dag geleden