Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels

Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders gaat het beleid voor het nachtelijk opengaan van winkels in de stad "tegen het licht houden". Dat schrijft de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens het college aan de gemeenteraad. Aanleiding zijn de nachtelijke ongeregeldheden afgelopen weekend bij een vestiging van de Mediamarkt die een kortingsactie had georganiseerd. Een groepje mensen richtte vernielingen aan, waardoor de politie het plein ontruimde en de winkel uiteindelijk dichtbleef.

Er was volgens het college geen aanleiding om te verwachten dat de situatie bij de Mediamarkt uit de hand zou lopen. De Mediamarkt rekende op ongeveer zeshonderd bezoekers in de winkel. "Op basis van de beschikbaar gestelde informatie en de telefonische toelichting door de aanvrager heeft de directie Veiligheid van de gemeente ingeschat dat er geen openbare-orderisico was. De politie is op de hoogte gesteld van de verordening. De MediaMarkt beloofde extra beveiliging in te huren om de bezoekersstroom in goede banen te leiden", meldt het college.

Het oproer bij de MediaMarkt in het centrum van Rotterdam is volgens Schouten veroorzaakt door een klein groepje kwaadwillenden. "Ons college concludeert op basis van de nu beschikbare informatie dat een kleine groep nog onbekende personen de openbare orde verstoorde en vernielingen aanbracht. Dit terwijl het overgrote deel van de bezoekers geduldig was en zich goed gedroeg. Het is betreurenswaardig dat een nachtelijke opening van een winkel niet door kon gaan en bijzonder kwalijk dat de politie eraan te pas moest komen om de rust in de binnenstad terug te brengen", aldus Schouten in de raadsbrief.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

26 minuten geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

6 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

9 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

14 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

14 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

16 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

16 uur geleden