Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels

Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders gaat het beleid voor het nachtelijk opengaan van winkels in de stad "tegen het licht houden". Dat schrijft de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens het college aan de gemeenteraad. Aanleiding zijn de nachtelijke ongeregeldheden afgelopen weekend bij een vestiging van de Mediamarkt die een kortingsactie had georganiseerd. Een groepje mensen richtte vernielingen aan, waardoor de politie het plein ontruimde en de winkel uiteindelijk dichtbleef.

Er was volgens het college geen aanleiding om te verwachten dat de situatie bij de Mediamarkt uit de hand zou lopen. De Mediamarkt rekende op ongeveer zeshonderd bezoekers in de winkel. "Op basis van de beschikbaar gestelde informatie en de telefonische toelichting door de aanvrager heeft de directie Veiligheid van de gemeente ingeschat dat er geen openbare-orderisico was. De politie is op de hoogte gesteld van de verordening. De MediaMarkt beloofde extra beveiliging in te huren om de bezoekersstroom in goede banen te leiden", meldt het college.

Het oproer bij de MediaMarkt in het centrum van Rotterdam is volgens Schouten veroorzaakt door een klein groepje kwaadwillenden. "Ons college concludeert op basis van de nu beschikbare informatie dat een kleine groep nog onbekende personen de openbare orde verstoorde en vernielingen aanbracht. Dit terwijl het overgrote deel van de bezoekers geduldig was en zich goed gedroeg. Het is betreurenswaardig dat een nachtelijke opening van een winkel niet door kon gaan en bijzonder kwalijk dat de politie eraan te pas moest komen om de rust in de binnenstad terug te brengen", aldus Schouten in de raadsbrief.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

1 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

2 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

3 uur geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

5 uur geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

6 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

6 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

7 uur geleden