Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders gaat het beleid voor het nachtelijk opengaan van winkels in de stad "tegen het licht houden". Dat schrijft de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens het college aan de gemeenteraad. Aanleiding zijn de nachtelijke ongeregeldheden afgelopen weekend bij een vestiging van de Mediamarkt die een kortingsactie had georganiseerd. Een groepje mensen richtte vernielingen aan, waardoor de politie het plein ontruimde en de winkel uiteindelijk dichtbleef.
Er was volgens het college geen aanleiding om te verwachten dat de situatie bij de Mediamarkt uit de hand zou lopen. De Mediamarkt rekende op ongeveer zeshonderd bezoekers in de winkel. "Op basis van de beschikbaar gestelde informatie en de telefonische toelichting door de aanvrager heeft de directie Veiligheid van de gemeente ingeschat dat er geen openbare-orderisico was. De politie is op de hoogte gesteld van de verordening. De MediaMarkt beloofde extra beveiliging in te huren om de bezoekersstroom in goede banen te leiden", meldt het college.
Het oproer bij de MediaMarkt in het centrum van Rotterdam is volgens Schouten veroorzaakt door een klein groepje kwaadwillenden. "Ons college concludeert op basis van de nu beschikbare informatie dat een kleine groep nog onbekende personen de openbare orde verstoorde en vernielingen aanbracht. Dit terwijl het overgrote deel van de bezoekers geduldig was en zich goed gedroeg. Het is betreurenswaardig dat een nachtelijke opening van een winkel niet door kon gaan en bijzonder kwalijk dat de politie eraan te pas moest komen om de rust in de binnenstad terug te brengen", aldus Schouten in de raadsbrief.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
12 uur geleden