Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels

Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders gaat het beleid voor het nachtelijk opengaan van winkels in de stad "tegen het licht houden". Dat schrijft de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens het college aan de gemeenteraad. Aanleiding zijn de nachtelijke ongeregeldheden afgelopen weekend bij een vestiging van de Mediamarkt die een kortingsactie had georganiseerd. Een groepje mensen richtte vernielingen aan, waardoor de politie het plein ontruimde en de winkel uiteindelijk dichtbleef.

Er was volgens het college geen aanleiding om te verwachten dat de situatie bij de Mediamarkt uit de hand zou lopen. De Mediamarkt rekende op ongeveer zeshonderd bezoekers in de winkel. "Op basis van de beschikbaar gestelde informatie en de telefonische toelichting door de aanvrager heeft de directie Veiligheid van de gemeente ingeschat dat er geen openbare-orderisico was. De politie is op de hoogte gesteld van de verordening. De MediaMarkt beloofde extra beveiliging in te huren om de bezoekersstroom in goede banen te leiden", meldt het college.

Het oproer bij de MediaMarkt in het centrum van Rotterdam is volgens Schouten veroorzaakt door een klein groepje kwaadwillenden. "Ons college concludeert op basis van de nu beschikbare informatie dat een kleine groep nog onbekende personen de openbare orde verstoorde en vernielingen aanbracht. Dit terwijl het overgrote deel van de bezoekers geduldig was en zich goed gedroeg. Het is betreurenswaardig dat een nachtelijke opening van een winkel niet door kon gaan en bijzonder kwalijk dat de politie eraan te pas moest komen om de rust in de binnenstad terug te brengen", aldus Schouten in de raadsbrief.

Meer uit Binnenland

Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

1 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

2 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

9 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

9 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

9 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

17 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

19 uur geleden