Rotterdam kijkt naar regels voor nachtopening winkels
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders gaat het beleid voor het nachtelijk opengaan van winkels in de stad "tegen het licht houden". Dat schrijft de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens het college aan de gemeenteraad. Aanleiding zijn de nachtelijke ongeregeldheden afgelopen weekend bij een vestiging van de Mediamarkt die een kortingsactie had georganiseerd. Een groepje mensen richtte vernielingen aan, waardoor de politie het plein ontruimde en de winkel uiteindelijk dichtbleef.
Er was volgens het college geen aanleiding om te verwachten dat de situatie bij de Mediamarkt uit de hand zou lopen. De Mediamarkt rekende op ongeveer zeshonderd bezoekers in de winkel. "Op basis van de beschikbaar gestelde informatie en de telefonische toelichting door de aanvrager heeft de directie Veiligheid van de gemeente ingeschat dat er geen openbare-orderisico was. De politie is op de hoogte gesteld van de verordening. De MediaMarkt beloofde extra beveiliging in te huren om de bezoekersstroom in goede banen te leiden", meldt het college.
Het oproer bij de MediaMarkt in het centrum van Rotterdam is volgens Schouten veroorzaakt door een klein groepje kwaadwillenden. "Ons college concludeert op basis van de nu beschikbare informatie dat een kleine groep nog onbekende personen de openbare orde verstoorde en vernielingen aanbracht. Dit terwijl het overgrote deel van de bezoekers geduldig was en zich goed gedroeg. Het is betreurenswaardig dat een nachtelijke opening van een winkel niet door kon gaan en bijzonder kwalijk dat de politie eraan te pas moest komen om de rust in de binnenstad terug te brengen", aldus Schouten in de raadsbrief.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
15 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
18 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden