Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotterdam blijft Nationale Vuurwerk mogelijk toch financieren

Rotterdam blijft Nationale Vuurwerk mogelijk toch financieren

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam gaat kijken of er in de begroting toch ruimte kan worden gemaakt om te blijven meebetalen aan het Nationale Vuurwerk, dat jaarlijks op oud en nieuw bij de Erasmusbrug plaatsvindt. Die toezegging doet het college op verzoek van een aantal partijen, waaronder de ChristenUnie (CU). Door bezuinigingen zou de komende editie de laatste zijn die de stad subsidieert.

Meerdere fracties zijn ervan overtuigd dat een centrale vuurwerkshow leidt tot minder rellen en vuurwerkslachtoffers. "Het Nationale Vuurwerk is niet alleen een mooie traditie, maar ook een belangrijk instrument voor een veilige jaarwisseling," aldus CU-raadslid Tjalling Vonk. "Door het behoud van deze centrale vuurwerkshow geven we niet alleen de Rotterdammers een gezamenlijke en feestelijke viering, maar ondersteunen we ook artsen, agenten en andere hulpverleners die zich tijdens de jaarwisseling inzetten voor onze veiligheid. Het is ondenkbaar dat dit alternatief verdwijnt."

Rotterdam moet bezuinigen. Het stadsbestuur wil een kleine 2 miljoen euro minder uitgeven aan grote evenementen, zoals het Nationale Vuurwerk en de Wereldhavendagen. De gemeente draagt ruim een miljoen euro bij aan de vuurwerkshow. In de raad klonk gemor na het voornemen over het schrappen van de subsidie aan het evenement dat jaarlijks vele tienduizenden bezoekers naar Rotterdam trekt.

Komend voorjaar beslist het college of de gemeente toch blijft bijdragen aan het Nationale Vuurwerk.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

3 uur geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

8 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

9 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

10 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

14 uur geleden
NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.

15 uur geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

15 uur geleden