Rotterdam blijft Nationale Vuurwerk mogelijk toch financieren
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam gaat kijken of er in de begroting toch ruimte kan worden gemaakt om te blijven meebetalen aan het Nationale Vuurwerk, dat jaarlijks op oud en nieuw bij de Erasmusbrug plaatsvindt. Die toezegging doet het college op verzoek van een aantal partijen, waaronder de ChristenUnie (CU). Door bezuinigingen zou de komende editie de laatste zijn die de stad subsidieert.
Meerdere fracties zijn ervan overtuigd dat een centrale vuurwerkshow leidt tot minder rellen en vuurwerkslachtoffers. "Het Nationale Vuurwerk is niet alleen een mooie traditie, maar ook een belangrijk instrument voor een veilige jaarwisseling," aldus CU-raadslid Tjalling Vonk. "Door het behoud van deze centrale vuurwerkshow geven we niet alleen de Rotterdammers een gezamenlijke en feestelijke viering, maar ondersteunen we ook artsen, agenten en andere hulpverleners die zich tijdens de jaarwisseling inzetten voor onze veiligheid. Het is ondenkbaar dat dit alternatief verdwijnt."
Rotterdam moet bezuinigen. Het stadsbestuur wil een kleine 2 miljoen euro minder uitgeven aan grote evenementen, zoals het Nationale Vuurwerk en de Wereldhavendagen. De gemeente draagt ruim een miljoen euro bij aan de vuurwerkshow. In de raad klonk gemor na het voornemen over het schrappen van de subsidie aan het evenement dat jaarlijks vele tienduizenden bezoekers naar Rotterdam trekt.
Komend voorjaar beslist het college of de gemeente toch blijft bijdragen aan het Nationale Vuurwerk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
8 uur geleden