Rotterdam blijft Nationale Vuurwerk mogelijk toch financieren
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam gaat kijken of er in de begroting toch ruimte kan worden gemaakt om te blijven meebetalen aan het Nationale Vuurwerk, dat jaarlijks op oud en nieuw bij de Erasmusbrug plaatsvindt. Die toezegging doet het college op verzoek van een aantal partijen, waaronder de ChristenUnie (CU). Door bezuinigingen zou de komende editie de laatste zijn die de stad subsidieert.
Meerdere fracties zijn ervan overtuigd dat een centrale vuurwerkshow leidt tot minder rellen en vuurwerkslachtoffers. "Het Nationale Vuurwerk is niet alleen een mooie traditie, maar ook een belangrijk instrument voor een veilige jaarwisseling," aldus CU-raadslid Tjalling Vonk. "Door het behoud van deze centrale vuurwerkshow geven we niet alleen de Rotterdammers een gezamenlijke en feestelijke viering, maar ondersteunen we ook artsen, agenten en andere hulpverleners die zich tijdens de jaarwisseling inzetten voor onze veiligheid. Het is ondenkbaar dat dit alternatief verdwijnt."
Rotterdam moet bezuinigen. Het stadsbestuur wil een kleine 2 miljoen euro minder uitgeven aan grote evenementen, zoals het Nationale Vuurwerk en de Wereldhavendagen. De gemeente draagt ruim een miljoen euro bij aan de vuurwerkshow. In de raad klonk gemor na het voornemen over het schrappen van de subsidie aan het evenement dat jaarlijks vele tienduizenden bezoekers naar Rotterdam trekt.
Komend voorjaar beslist het college of de gemeente toch blijft bijdragen aan het Nationale Vuurwerk.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe wil een wolf laten afschieten die de afgelopen weken schapen in Beilen heeft aangevallen. Het dier dat GW4890m wordt genoemd, viel de schapen aan nadat het een wolfwerend raster had gepasseerd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plegen van een aanslag wordt steeds vaker een individuele daad. Terroristische aanslagen zijn daardoor moeilijker te voorspellen, waarschuwt de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in een halfjaarlijks rapport over de verschillende dreigingen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een rood reisadvies gegeven voor het grensgebied van Thailand en Cambodja. "Wat uw situatie ook is: reis er niet heen. Het is er te gevaarlijk."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vele honderden studenten en docenten hebben in Amsterdam gedemonstreerd tegen bezuinigingen op het hoger onderwijs. Met het protest wilden organisaties als de Algemene Onderwijsbond (AOb) en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) druk op de politiek blijven zetten om ingeboekte bezuinigingen terug te draaien en geen nieuwe bezuinigingen door te voeren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."
6 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.
6 uur geleden