Rottende banaan verkocht voor 150.000 dollar
MIAMI (ANP) - Op een beurs in Miami is een opmerkelijk kunstwerk verkocht. Het gaat om een verse banaan die met ducttape tegen de muur was geplakt. De bedenker is kunstenaar Maurizio Cattelan, die graag provoceert met zijn werk. Zo bedacht hij ooit een wc van massief goud als commentaar op de kunstwereld en het vele geld dat erin omgaat.
Het werk, dat 'Comedian' heet, is door verschillende kopers gekocht. Ze kopen namelijk niet de in Miami tentoongestelde vrucht, die intussen overrijp aan het worden is, maar ze kopen het concept achter het kunstwerk. Wie het installeren wil, moet zelf een banaan kopen en die volgens instructies in een 14 pagina's tellend document tegen de muur plakken.
De banaan moet op 1,75 meter hoogte hangen in een hoek van 37 graden en hij moet om de zeven à tien dagen worden ververst, afhankelijk van hoe hij eruit ziet. Cattelan had de in Miami opgeplakte banaan gekocht bij een buurtkruidenier. Het werk bracht 150.000 dollar (135.000 euro) op.
Alle kopers krijgen een certificaat van echtheid.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
6 uur geleden