Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rottende banaan verkocht voor 150.000 dollar

Rottende banaan verkocht voor 150.000 dollar

MIAMI (ANP) - Op een beurs in Miami is een opmerkelijk kunstwerk verkocht. Het gaat om een verse banaan die met ducttape tegen de muur was geplakt. De bedenker is kunstenaar Maurizio Cattelan, die graag provoceert met zijn werk. Zo bedacht hij ooit een wc van massief goud als commentaar op de kunstwereld en het vele geld dat erin omgaat.

Het werk, dat 'Comedian' heet, is door verschillende kopers gekocht. Ze kopen namelijk niet de in Miami tentoongestelde vrucht, die intussen overrijp aan het worden is, maar ze kopen het concept achter het kunstwerk. Wie het installeren wil, moet zelf een banaan kopen en die volgens instructies in een 14 pagina's tellend document tegen de muur plakken.

De banaan moet op 1,75 meter hoogte hangen in een hoek van 37 graden en hij moet om de zeven à tien dagen worden ververst, afhankelijk van hoe hij eruit ziet. Cattelan had de in Miami opgeplakte banaan gekocht bij een buurtkruidenier. Het werk bracht 150.000 dollar (135.000 euro) op.

Alle kopers krijgen een certificaat van echtheid.

Meer uit Buitenland

Zelensky: mineralendeal eerste resultaat van gesprek Sint-Pieter

KYIV (ANP/RTR) - Het sluiten van de mineralendeal met de Verenigde Staten is het eerste resultaat van de ontmoeting rond de uitvaart van de paus tussen president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zegt de laatstgenoemde in een video op Telegram.

5 minuten geleden
Nieuwe gesprekken tussen Iran en VS over atoomdeal uitgesteld

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - De voor zaterdag geplande gesprekken tussen de VS en Iran over het nucleaire programma van Teheran gaan niet door, heeft bemiddelaar Oman bekendgemaakt. De Omaanse minister van Buitenlandse Zaken Badr al Busaidi schrijft op X dat de gesprekken zijn uitgesteld "om logistieke redenen". Een nieuwe datum is nog niet bekend.

2 uur geleden
Nationale veiligheidsadviseur VS Mike Waltz weg

WASHINGTON (ANP) - De nationale veiligheidsadviseur van de VS, Mike Waltz, zal zijn functie in Trumps regering neerleggen, meldden meerdere bronnen aan Amerikaanse media. Ook zijn plaatsvervanger Alex Wong vertrekt.

2 uur geleden
Netanyahu vindt winst Gaza belangrijker dan vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vindt een overwinning in de Gazastrook op Hamas belangrijker dan de vrijlating van gijzelaars. Die vrijlating is "een zeer belangrijk doel, maar er is een hoger doel", zei hij volgens Times of Israel en andere Israëlische media.

4 uur geleden
Kyiv maakt mineralendeal met VS openbaar

KYIV (ANP) - De veelbesproken grondstoffendeal tussen de Verenigde Staten en Oekraïne is door Kyiv openbaar gemaakt. De overeenkomst werd na een maandenlange vertraging woensdag ondertekend.

5 uur geleden
Minister VS: gesprek Trump-Zelensky in Sint-Pieter hielp bij deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de ontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in de Sint-Pietersbasiliek heeft bijgedragen aan de afronding van de mineralendeal. Volgens Bessent is de overeenkomst bovendien een sterk signaal aan Rusland dat de Verenigde Staten en Oekraïne op één lijn zitten.

6 uur geleden
Paramilitaire RSF beschiet presidentieel paleis Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF), die al twee jaar oorlog voert met het Soedanese leger, heeft het presidentieel paleis in Khartoem beschoten. De RSF had het strategisch en symbolisch belangrijke bouwwerk lang zelf in handen, maar verloor eind maart de controle over het paleis.

6 uur geleden