Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rotaryclubs gezamenlijk in actie tegen polio

Rotaryclubs gezamenlijk in actie tegen polio

GOES - Naast peperbollen waren dit weekeinde ook tulpenbollen belangrijk. Ruim 3000 tulpenbollen zijn in Kapelle geplant door leden van de drie Goese rotaryclubs. ‘Zo steunen we de ‘End Polio Now-actie’ van Rotary International in samenwerking met de Gates Foundation’, aldus de drie clubs. ‘Polio is mede door deze inzet bijna uitgeroeid.’

Wereldwijd is het besmettelijke coronavirus onder controle krijgen de actuele situatie. ‘Ruim een halve eeuw geleden hadden we een dergelijke situatie met de besmettelijke ziekte polio. De ziekteverschijnselen variëren van griepachtige symptomen, spierpijn, hoofdpijn, verlamming en zelfs overlijden. Voordat we in 1957 begonnen met vaccineren, kwam polio vaak voor met overlijden als gevolg. De laatste 22 jaar zijn er geen meldingen meer geweest van polio in Nederland. Wereldwijd heeft de service club Rotary International in samenwerking met wereldwijde organisaties, zoals Unicef en de Gates Foundation het aantal poliogevallen met 99,9 procent weten te verminderen en meer dan 2,5 miljard kinderen weten te bereiken met het vaccin.’

Rotary International heeft de tulpenactie opgezet voor ‘Help polio de wereld uit’. Deze actie wordt ondersteund door Bill & Melinda Gates, die de internationale opbrengst verdubbelen. Vorig jaar zijn wereldwijd ruim 15.000 doosjes bloembollen geplant, dat via de ‘End Polio Now’ gezorgd heeft voor ruim 579.000 euro aan middelen om polio te bestrijden. 

De drie Goese rotaryclubs hebben afgelopen weekeinde ruim 3000 bloembollen geplant in Kapelle bij de ouderenwoningen aan de C.D. Vereekestraat. ‘De bewoners, maar zeker ook andere Kapellenaren, kunnen volgend voorjaar genieten van een mooi grasveld met kleurige tulpenbollen.’

Rotaryclubs maken deel uit van het wereldwijde netwerk van Rotary International. De leden komen regelmatig bij elkaar voor ontbijt, lunch of diner, vaak gevolgd door een lezing. ‘We hebben allemaal een ander vak of beroep, we discussiëren graag en wisselen ervaringen uit. Daarbij zetten we ons in voor goede doelen, zowel lokaal als internationaal. Zo verkopen wij deze tulpenbollen om de wereldwijde End Polio Now campagne van Rotary International te steunen. Ben je ook een geëngageerde professional en wil je meer weten over de rotary? Kijk dan op www.rotary.nl.’

Meer uit Beveland

Internationale BMX’er Mark Vos wil urban coach worden in Goes

GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."

1 uur geleden
Treinverkeer stil na aanrijding Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.

4 uur geleden
Gemeente geeft groen licht voor herstel broedeiland Katse Plaat

KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

6 uur geleden
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen-Oost

RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.

9 uur geleden
Minister Hermans bezoekt Zeeland en spreekt met Zeeuwen over kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.

22 uur geleden
Succesvolle en drukbezochte editie van ‘t Beest Brult

GOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek. 

23 uur geleden
Gewonde bij botsing tussen auto en camper in Oudelande

OUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.

1 dag geleden