Roparun haalt tijdens jubileumeditie ruim 2 miljoen euro op
LANDGRAAF (ANP) - Met de dertigste editie van de Roparun is ruim 2 miljoen euro opgehaald, geld dat bestemd is voor projecten die leven met kanker proberen te verbeteren. Er werd 2.030.030 euro opgehaald, "een stoer bedrag waar we heel blij mee zijn", aldus een woordvoerder.
Het is voor het eerst in twee jaar dat het loopevenement weer kon doorgaan, nadat corona in 2020 en 2021 een streep door de run zette. Tijdens eerdere edities werd gestart in Parijs of Noord-Duitsland en in drie dagen tijdens het Pinksterweekend door vier landen hardgelopen. Deze jubileumeditie was twee dagen en volledig in Nederland vanwege corona.
De 175 teams liepen 300 kilometer door de zuidelijke provincies, de start en finish was in Landgraaf op het festivalterrein van Pinkpop. "Een deel van de teams liep linksom en een deel rechtsom, het is de eerste editie dat ze elkaar tegenkwamen."
Dag en nacht gelopen
Tijdens de run wordt dag en nacht gelopen. Teams hebben maximaal acht lopers verdeeld over twee groepen. Terwijl de ene groep om en om rent en "zo'n 30, 40, 50 kilometer afleggen, hoe ver ze zelf willen", gaat de andere groep "rusten, eten, masseren en verplaatsen", om daarna de dienst weer over te nemen, legt de woordvoerder uit.
De teams nemen eigen begeleiders mee, waaronder chauffeurs, fietser die meerijden voor de route en steun, cateraars en andere verzorgers. Iedereen moest voorafgaand een coronabewijs laten zien.
De Roparun wordt sinds 1992 georganiseerd en heeft sindsdien zo'n 90 miljoen euro opgehaald. In recordjaar 2019 werd door 340 teams 5,6 miljoen euro binnengehaald. Het geld gaat naar grote en kleine projecten "die kwaliteit van leven toevoegen" voor kankerpatiƫnten, aldus de woordvoerder. Zo werd er 800 euro ingebracht voor een verwendag op een oncologieafdeling. Familiehuis Daniel den Hoed kon rekenen op een grote donatie. Het huis biedt een tijdelijk 'tweede thuis' aan familieleden van kankerpatiƫnten, zodat zij dicht bij elkaar kunnen zijn.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI verwacht woensdagochtend veel sneeuw en gladheid en daarom geldt in vrijwel het hele land code oranje. Dat is het op een na hoogste waarschuwingsniveau. Alleen in Limburg en op de Waddeneilanden blijft code geel gelden.
12 uur geleden