Roparun haalt tijdens jubileumeditie ruim 2 miljoen euro op
LANDGRAAF (ANP) - Met de dertigste editie van de Roparun is ruim 2 miljoen euro opgehaald, geld dat bestemd is voor projecten die leven met kanker proberen te verbeteren. Er werd 2.030.030 euro opgehaald, "een stoer bedrag waar we heel blij mee zijn", aldus een woordvoerder.
Het is voor het eerst in twee jaar dat het loopevenement weer kon doorgaan, nadat corona in 2020 en 2021 een streep door de run zette. Tijdens eerdere edities werd gestart in Parijs of Noord-Duitsland en in drie dagen tijdens het Pinksterweekend door vier landen hardgelopen. Deze jubileumeditie was twee dagen en volledig in Nederland vanwege corona.
De 175 teams liepen 300 kilometer door de zuidelijke provincies, de start en finish was in Landgraaf op het festivalterrein van Pinkpop. "Een deel van de teams liep linksom en een deel rechtsom, het is de eerste editie dat ze elkaar tegenkwamen."
Dag en nacht gelopen
Tijdens de run wordt dag en nacht gelopen. Teams hebben maximaal acht lopers verdeeld over twee groepen. Terwijl de ene groep om en om rent en "zo'n 30, 40, 50 kilometer afleggen, hoe ver ze zelf willen", gaat de andere groep "rusten, eten, masseren en verplaatsen", om daarna de dienst weer over te nemen, legt de woordvoerder uit.
De teams nemen eigen begeleiders mee, waaronder chauffeurs, fietser die meerijden voor de route en steun, cateraars en andere verzorgers. Iedereen moest voorafgaand een coronabewijs laten zien.
De Roparun wordt sinds 1992 georganiseerd en heeft sindsdien zo'n 90 miljoen euro opgehaald. In recordjaar 2019 werd door 340 teams 5,6 miljoen euro binnengehaald. Het geld gaat naar grote en kleine projecten "die kwaliteit van leven toevoegen" voor kankerpatiënten, aldus de woordvoerder. Zo werd er 800 euro ingebracht voor een verwendag op een oncologieafdeling. Familiehuis Daniel den Hoed kon rekenen op een grote donatie. Het huis biedt een tijdelijk 'tweede thuis' aan familieleden van kankerpatiënten, zodat zij dicht bij elkaar kunnen zijn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
9 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
18 uur geleden