Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roosevelt Foundation op zoek naar laureaten Four Freedoms Awards 2020

Roosevelt Foundation op zoek naar laureaten Four Freedoms Awards 2020

MIDDELBURG - Ken je iemand die een Four Freedoms medaille verdient? Een persoon of organisatie die thuis hoort tussen namen als Maria Ressa, Sander de Kramer, Nelson Mandela en Urmila Chaudhary? Iedereen kan vanaf nu personen of organisaties voordragen voor een Four Freedoms Award. De Roosevelt Foundation is op zoek naar suggesties voor de laureaten van 2022. 

Voor een geschikte voordracht is het van belang dat de verdiensten van de voorgedragen persoon of organisatie op het gebied van (een van) de Vier Vrijheden worden aangetoond. De namen van de voorgedragen personen of organisaties worden niet openbaar gemaakt.
Met het Roosevelt Institute in New York, dat de uitreiking van de Four Freedoms Awards in de oneven jaren in New York organiseert, is de afspraak gemaakt dat door het bestuur van de Roosevelt Foundation in beginsel alleen niet-Amerikanen worden geselecteerd ten behoeve van de uitreikingen in Middelburg, die in de even jaren plaatsvinden. Andersom worden in de oneven jaren in New York in beginsel alleen Amerikaanse laureaten geëerd.

Bestuur
Het bestuur van de Roosevelt Foundation is verantwoordelijk voor de selectie van de kandidaten en de keuze voor de Four Freedoms Awards laureaten ten behoeve van de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Het bestuur bestaat uit tenminste drie en ten hoogste negen leden, die worden benoemd door het bestuur zelf, en wordt voorgezeten door de commissaris van de Koning in Zeeland.

Bij zijn selectie laat het bestuur van de Roosevelt Foundation zich adviseren door zijn vaste adviseurs. Dit zijn de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, de secretaris-generaal van het ministerie van Veiligheid en Justitie en de directeur van het Kabinet van de Koning. Naast deze vaste adviseurs kan het bestuur maximaal drie externe adviseurs benoemen.

Voordrachten
Voordrachten voor een Four Freedoms Award moeten zijn voorzien van de naam van de kandidaat. Dit kan een persoon of een organisatie, een onderbouwing waarom de betreffende kandidaat in aanmerking komt voor een Four Freedoms Award en de contactgegevens van degene die de voordracht doet.

Voordrachten kunnen worden ingezonden via de website van de stichting.

Meer uit Middelburg

Man (39) voor vijfde keer aangehouden voor rijden onder invloed van drugs

MIDDELBURG- De politie heeft vrijdagavond aan de Schroeweg een 39-jarige man uit Vlissingen aangehouden. Bij controle bleek dat de man onder invloed was van drugs. Het was de vijfde keer dat de man onder invloed werd aangehouden. Zijn voertuig is in beslag genomen. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 24 uur. 

7 uur geleden
Zicht op Zeeland in de Engelse Kerk in Middelburg

MIDDELBURG - Op zondagmiddag 6 juli vindt, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg, de opening plaats van het tweede gedeelte van de nieuwe zomertentoonstelling Zicht op Zeeland.

13 uur geleden
Naam Middelburgse brandweerduiker John van Helleman op Nationaal Brandweermonument

MIDDELBURG - Op maandag 11 augustus wordt de naam van de overleden brandweerduiker John van Helleman aangebracht op het Nationaal Brandweermonument in Schaarsbergen. Van Helleman kwam op 24 maart 1994 op 25-jarige leeftijd om het leven tijdens een oefening van de Middelburgse brandweer in het Kanaal door Walcheren. 

1 dag geleden
Vier dagen groot feest in Westkapelle met jaarlijkse kermis

WESTKAPELLE - De jaarlijkse kermis in Westkapelle begint vrijdag (4 juli).

1 dag geleden
Van bijna parkeerplaats naar groene oase: 15 jaar Hoogerzael wordt zaterdag vrolijk gevierd

MIDDELBURG - Wat begon als een buitenplaats en bijna een parkeerplaats werd, groeide uit tot een groene oase: Speelhof Hoogerzael in Middelburg. Inmiddels al 15 jaar een plek waar kinderen doen wat op heel veel plekken niet meer kan: onbezorgd spelen, rennen, rommelen en ravotten. Het jubileum wordt op zaterdag 5 juli uitgebreid gevierd.

1 dag geleden
Zaterdag 5 juli feest in Serooskerke: dit is er te doen op de Stroskerkse dag

SEROOSKERKE - De jaarlijkse Stroskerkse Dag op zaterdag 5 juli belooft ook dit jaar weer een dag te worden voor jong en oud. Het centrum van Serooskerke verandert in een bruisende ontmoetingsplek met muziek, marktkraampjes, kinderspelletjes en natuurlijk het traditionele ringrijden. Ramon Meijer, een van de vier leden van het organisatiecomité, vertelt enthousiast over het gevarieerde programma: "We willen er echt een topdag van maken voor het hele dorp én bezoekers van buitenaf."

2 dagen geleden
Twee fietsers botsen op elkaar in Middelburg, man naar ziekenhuis

MIDDELBURG - Op de Beenhouwerssingel in Middelburg zijn donderdagochtend twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte een van de betrokkenen, een man op leeftijd, gewond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.

2 dagen geleden