Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roosen vierde op olympische tienkamp in Nederlands record

Roosen vierde op olympische tienkamp in Nederlands record

PARIJS (ANP) - Meerkamper Sven Roosen mag zich de beste Nederlandse tienkamper ooit noemen. De 23-jarige Eindhovenaar eindigde bij zijn debuut op de Olympische Spelen van Parijs als vierde met een Nederlands record aan punten: 8607. Hij ging over de 8539 punten van Eelco Sintnicolaas uit 2017 heen.

Roosen overtreft bovendien met zijn prestatie grote namen als Chiel Warners (Athene 2004), Eef Kamerbeek (Rome 1960) en Jan Brassers (Berlijn 1936), die alle drie vijfde werden op de olympische tienkamp.

Roosen vestigde in het Stade de France het ene na het andere persoonlijke record en sloot af met een sterke 1500 meter in 4.18,55. Daarmee klom hij naar de vierde plaats in de eindstand. De talentvolle meerkamper was als negende aan de tweede dag begonnen.

Degelijk

Een medaille bleek nog iets te hoog gegrepen voor de telg uit een echte atletiekfamilie. Hij had meer dan 100 punten minder dan de Lindon Victor uit Grenada, die het brons won met 8711 punten. De Noor Markus Rooth loste de Canadees Damian Warner af als olympisch kampioen. Rooth won het goud met 8796 punten. De Duitser Leo Neugebauer, die de tienkamp steeds had geleid, behaalde het zilver.

Roosen begon zijn tienkamp met de derde tijd op de 100 meter (10,52) en verbeterde daarna zijn persoonlijke records bij het verspringen (7,56), het kogelstoten (15,10) en de 400 meter (46,40). Hij bleef alleen bij het hoogspringen een beetje achter (1,87). Op dag twee noteerde hij 13,99 op de 110 meter horden, een persoonlijk record van 46,88 bij het discuswerpen, 4,70 op het polsstokhoogspringen en 63,72 bij het speerwerpen. Op de afsluitende 1500 meter eindigde hij als tweede.

Rik Taam werkte een degelijke meerkamp af en kwam op de zestiende plaats terecht in de eindstand met een persoonlijk record van 8046 punten.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

2 uur geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

16 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

16 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

17 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

17 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

19 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

22 uur geleden