Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roosen vierde op olympische tienkamp in Nederlands record

Roosen vierde op olympische tienkamp in Nederlands record

PARIJS (ANP) - Meerkamper Sven Roosen mag zich de beste Nederlandse tienkamper ooit noemen. De 23-jarige Eindhovenaar eindigde bij zijn debuut op de Olympische Spelen van Parijs als vierde met een Nederlands record aan punten: 8607. Hij ging over de 8539 punten van Eelco Sintnicolaas uit 2017 heen.

Roosen overtreft bovendien met zijn prestatie grote namen als Chiel Warners (Athene 2004), Eef Kamerbeek (Rome 1960) en Jan Brassers (Berlijn 1936), die alle drie vijfde werden op de olympische tienkamp.

Roosen vestigde in het Stade de France het ene na het andere persoonlijke record en sloot af met een sterke 1500 meter in 4.18,55. Daarmee klom hij naar de vierde plaats in de eindstand. De talentvolle meerkamper was als negende aan de tweede dag begonnen.

Degelijk

Een medaille bleek nog iets te hoog gegrepen voor de telg uit een echte atletiekfamilie. Hij had meer dan 100 punten minder dan de Lindon Victor uit Grenada, die het brons won met 8711 punten. De Noor Markus Rooth loste de Canadees Damian Warner af als olympisch kampioen. Rooth won het goud met 8796 punten. De Duitser Leo Neugebauer, die de tienkamp steeds had geleid, behaalde het zilver.

Roosen begon zijn tienkamp met de derde tijd op de 100 meter (10,52) en verbeterde daarna zijn persoonlijke records bij het verspringen (7,56), het kogelstoten (15,10) en de 400 meter (46,40). Hij bleef alleen bij het hoogspringen een beetje achter (1,87). Op dag twee noteerde hij 13,99 op de 110 meter horden, een persoonlijk record van 46,88 bij het discuswerpen, 4,70 op het polsstokhoogspringen en 63,72 bij het speerwerpen. Op de afsluitende 1500 meter eindigde hij als tweede.

Rik Taam werkte een degelijke meerkamp af en kwam op de zestiende plaats terecht in de eindstand met een persoonlijk record van 8046 punten.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

14 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

16 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

20 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

20 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

21 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

1 dag geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

1 dag geleden