Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roosen vierde op olympische tienkamp in Nederlands record

Roosen vierde op olympische tienkamp in Nederlands record

PARIJS (ANP) - Meerkamper Sven Roosen mag zich de beste Nederlandse tienkamper ooit noemen. De 23-jarige Eindhovenaar eindigde bij zijn debuut op de Olympische Spelen van Parijs als vierde met een Nederlands record aan punten: 8607. Hij ging over de 8539 punten van Eelco Sintnicolaas uit 2017 heen.

Roosen overtreft bovendien met zijn prestatie grote namen als Chiel Warners (Athene 2004), Eef Kamerbeek (Rome 1960) en Jan Brassers (Berlijn 1936), die alle drie vijfde werden op de olympische tienkamp.

Roosen vestigde in het Stade de France het ene na het andere persoonlijke record en sloot af met een sterke 1500 meter in 4.18,55. Daarmee klom hij naar de vierde plaats in de eindstand. De talentvolle meerkamper was als negende aan de tweede dag begonnen.

Degelijk

Een medaille bleek nog iets te hoog gegrepen voor de telg uit een echte atletiekfamilie. Hij had meer dan 100 punten minder dan de Lindon Victor uit Grenada, die het brons won met 8711 punten. De Noor Markus Rooth loste de Canadees Damian Warner af als olympisch kampioen. Rooth won het goud met 8796 punten. De Duitser Leo Neugebauer, die de tienkamp steeds had geleid, behaalde het zilver.

Roosen begon zijn tienkamp met de derde tijd op de 100 meter (10,52) en verbeterde daarna zijn persoonlijke records bij het verspringen (7,56), het kogelstoten (15,10) en de 400 meter (46,40). Hij bleef alleen bij het hoogspringen een beetje achter (1,87). Op dag twee noteerde hij 13,99 op de 110 meter horden, een persoonlijk record van 46,88 bij het discuswerpen, 4,70 op het polsstokhoogspringen en 63,72 bij het speerwerpen. Op de afsluitende 1500 meter eindigde hij als tweede.

Rik Taam werkte een degelijke meerkamp af en kwam op de zestiende plaats terecht in de eindstand met een persoonlijk record van 8046 punten.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

2 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

4 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

23 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

23 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

1 dag geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

1 dag geleden