Roosen vierde op olympische tienkamp in Nederlands record
PARIJS (ANP) - Meerkamper Sven Roosen mag zich de beste Nederlandse tienkamper ooit noemen. De 23-jarige Eindhovenaar eindigde bij zijn debuut op de Olympische Spelen van Parijs als vierde met een Nederlands record aan punten: 8607. Hij ging over de 8539 punten van Eelco Sintnicolaas uit 2017 heen.
Roosen overtreft bovendien met zijn prestatie grote namen als Chiel Warners (Athene 2004), Eef Kamerbeek (Rome 1960) en Jan Brassers (Berlijn 1936), die alle drie vijfde werden op de olympische tienkamp.
Roosen vestigde in het Stade de France het ene na het andere persoonlijke record en sloot af met een sterke 1500 meter in 4.18,55. Daarmee klom hij naar de vierde plaats in de eindstand. De talentvolle meerkamper was als negende aan de tweede dag begonnen.
Degelijk
Een medaille bleek nog iets te hoog gegrepen voor de telg uit een echte atletiekfamilie. Hij had meer dan 100 punten minder dan de Lindon Victor uit Grenada, die het brons won met 8711 punten. De Noor Markus Rooth loste de Canadees Damian Warner af als olympisch kampioen. Rooth won het goud met 8796 punten. De Duitser Leo Neugebauer, die de tienkamp steeds had geleid, behaalde het zilver.
Roosen begon zijn tienkamp met de derde tijd op de 100 meter (10,52) en verbeterde daarna zijn persoonlijke records bij het verspringen (7,56), het kogelstoten (15,10) en de 400 meter (46,40). Hij bleef alleen bij het hoogspringen een beetje achter (1,87). Op dag twee noteerde hij 13,99 op de 110 meter horden, een persoonlijk record van 46,88 bij het discuswerpen, 4,70 op het polsstokhoogspringen en 63,72 bij het speerwerpen. Op de afsluitende 1500 meter eindigde hij als tweede.
Rik Taam werkte een degelijke meerkamp af en kwam op de zestiende plaats terecht in de eindstand met een persoonlijk record van 8046 punten.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
9 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
18 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
20 uur geleden