Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roompot en Landal voegen kantoren samen en schrappen banen

Roompot en Landal voegen kantoren samen en schrappen banen

GOES (ANP) - Roompot en Landal Greenparks gaan banen schrappen omdat de kantoororganisaties worden samengevoegd. Volgens vakbond FNV raakt de reorganisatie bijna driehonderd medewerkers, van wie ongeveer een derde het bedrijf zou moeten verlaten. De meeste medewerkers krijgen "dezelfde of een andere passende rol aangeboden", zeggen de gefuseerde vakantieconcerns alleen.

De bedrijven melden niet precies hoeveel mensen precies hun baan kwijtraken. Roompot en Landal hebben nu 650 kantoormedewerkers in dienst in Nederland, voltijd en deeltijd. Er blijven 520 voltijdsbanen over, maar hoe die worden ingevuld is onder meer afhankelijk van het aantal deeltijdmedewerkers. Wel blijven de vier Nederlandse kantoren bestaan, bevestigt een woordvoerster.

Roompot nam Landal over in april vorig jaar. Doordat de twee bedrijven werden samengevoegd, waren sommige functies dubbel ingevuld, laten de bedrijven weten. Binnen de nieuwe kantorenstructuur zijn er nieuwe rollen voor de medewerkers, maar gaan sommige ook verloren.

In totaal hebben Roompot en Landal meer dan 5500 medewerkers op de parken en kantoren in Nederland en het buitenland. De twee vakantieconcerns hebben 32.000 accommodaties in elf landen, van campingplaatsen tot villa's. Na de fusie, waarbij de twee bedrijven van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) verplicht dertig parken moesten verkopen aan een branchegenoot omdat anders een te grote partij dreigde te ontstaan, bleven 305 vakantiebestemmingen over.

Meer uit Financieel

Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

1 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.

1 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

2 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

3 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

4 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

5 uur geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geƫindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

5 uur geleden