'Rookmelders ook verplicht in bestaande woningen'
THOLEN - Minister Raymond Knops van Binnenlandse Zaken wil dat ook in bestaande woningen op elke verdieping een rookmelder aanwezig is. De verplichting geldt, sinds 2003, al voor nieuwbouwwoningen.
Hiermee wil de minister invulling geven aan het advies van brandweer, gemeenten, vastgoedeigenaren en bouwende partijen. "De meeste slachtoffers van brand vallen door het inademen van rook", aldus Knops. "Rookmelders redden dus mensenlevens. Uit TNO-onderzoek van afgelopen jaar blijkt dat rookmelders in alle woningen het risico op dodelijke slachtoffers vermindert." De minister wil daarom het Bouwbesluit op dit punt aanpassen en rookmelders niet alleen verplicht stellen voor nieuwbouw, maar ook voor bestaande bouw.
Maatregelen
Om gebouweigenaren voldoende tijd te geven deze maatregelen in alle bestaande woningen door te voeren, wil de minister deze verplichting pas per 1 juli 2022 laten ingaan. Ook worden hiermee problemen voorkomen bij de levering en beschikbaarheid van rookmelders bij leveranciers. De planning is om het voorstel in april aan te bieden aan de Tweede Kamer.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tien jaar na de laatste taptoe keerde de muzikale uitvoering afgelopen zaterdag terug naar Tholen. Dat gebeurde in het jaar waarin Tholen-stad 660 jaar stadsrechten viert. Bezoekers konden genieten van een show met muziek en optredens.
7 uur geledenPOORTVLIET - De bouw van de nieuwe multifunctionele accommodatie in Poortvliet is donderdag 2 juli feestelijk van start gegaan. Kinderen van de peuteropvang, OBS Nova en de Jenaplanschool gaven samen met wethouder Peter Hoek en Aannemingsbedrijf Fraanje het symbolische startsein door kleurrijke handafdrukken op de eerste heipalen te zetten.
11 uur geledenHALSTEREN/SCHERPENISSE - Het lichaam dat zondagmiddag levenloos werd aangetroffen onder een scooter in een sloot bij Scherpenisse, is van een vermiste jongeman uit Halsteren. Hij was al sinds zaterdagavond vermist, zo meldt een woordvoerder van de politie.
15 uur geledenSCHERPENISSE - Hulpdiensten en de politie zijn momenteel aanwezig aan de Langeweg in Scherpenisse, waar het lichaam van een 19-jarige man is aangetroffen.
1 dag geledenTHOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Rien Koopman, CEO van HEMI en voormalig topscheidsrechter.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) tussen Sint Philipsland en Steenbergen is de komende vijf weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt verschillende onderdelen om de brug veilig te houden. Tijdens de werkzaamheden is de hoofdrijbaan dicht, maar de parallelbaan blijft wel open.
2 dagen geleden