'Rookmelders ook verplicht in bestaande woningen'
THOLEN - Minister Raymond Knops van Binnenlandse Zaken wil dat ook in bestaande woningen op elke verdieping een rookmelder aanwezig is. De verplichting geldt, sinds 2003, al voor nieuwbouwwoningen.
Hiermee wil de minister invulling geven aan het advies van brandweer, gemeenten, vastgoedeigenaren en bouwende partijen. "De meeste slachtoffers van brand vallen door het inademen van rook", aldus Knops. "Rookmelders redden dus mensenlevens. Uit TNO-onderzoek van afgelopen jaar blijkt dat rookmelders in alle woningen het risico op dodelijke slachtoffers vermindert." De minister wil daarom het Bouwbesluit op dit punt aanpassen en rookmelders niet alleen verplicht stellen voor nieuwbouw, maar ook voor bestaande bouw.
Maatregelen
Om gebouweigenaren voldoende tijd te geven deze maatregelen in alle bestaande woningen door te voeren, wil de minister deze verplichting pas per 1 juli 2022 laten ingaan. Ook worden hiermee problemen voorkomen bij de levering en beschikbaarheid van rookmelders bij leveranciers. De planning is om het voorstel in april aan te bieden aan de Tweede Kamer.
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
20 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
1 dag geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
1 dag geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
2 dagen geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
2 dagen geleden