'Rookmelders ook verplicht in bestaande woningen'
THOLEN - Minister Raymond Knops van Binnenlandse Zaken wil dat ook in bestaande woningen op elke verdieping een rookmelder aanwezig is. De verplichting geldt, sinds 2003, al voor nieuwbouwwoningen.
Hiermee wil de minister invulling geven aan het advies van brandweer, gemeenten, vastgoedeigenaren en bouwende partijen. "De meeste slachtoffers van brand vallen door het inademen van rook", aldus Knops. "Rookmelders redden dus mensenlevens. Uit TNO-onderzoek van afgelopen jaar blijkt dat rookmelders in alle woningen het risico op dodelijke slachtoffers vermindert." De minister wil daarom het Bouwbesluit op dit punt aanpassen en rookmelders niet alleen verplicht stellen voor nieuwbouw, maar ook voor bestaande bouw.
Maatregelen
Om gebouweigenaren voldoende tijd te geven deze maatregelen in alle bestaande woningen door te voeren, wil de minister deze verplichting pas per 1 juli 2022 laten ingaan. Ook worden hiermee problemen voorkomen bij de levering en beschikbaarheid van rookmelders bij leveranciers. De planning is om het voorstel in april aan te bieden aan de Tweede Kamer.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
6 uur geledenTHOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
9 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
12 uur geledenTHOLEN - Tholen kiest woensdag een nieuwe gemeenteraad. Tijd voor een opfriscursus: hoe ziet de huidige raad er ook weer uit en wie zitten er nu in het college van burgemeester en wethouders? Een overzicht van de zetelverdeling en het dagelijks bestuur in Tholen.
15 uur geledenTHOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert van Koninklijke Muziekvereniging Concordia staat op zaterdag 21 maart om 20.00 uur op het programma in De Meulvliet. Tijdens deze avond laten alle orkesten en groepen van de vereniging van zich horen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Vier spannende koersen zorgden afgelopen zaterdag voor spektakel tijdens de 77e wielerronde van Oud-Vossemeer. De wind brak het peloton al vroeg open, waarna een aantal renners voor de aanval koos. Remco Weterings legde de wielerklassieker weer vast.
1 dag geleden[Advertorial] - De Thoolse Open Banen Dagen, die op 20 en 21 maart weer plaatsvinden, zijn uitgegroeid tot een belangrijk jaarlijks ontmoetingsmoment voor werkzoekenden en lokale Thoolse bedrijven. Tijdens deze vijfde editie openen acht bedrijven hun deuren. Bezoekers kunnen zonder verplichtingen kennismaken met het bedrijf en haar medewerkers.
1 dag geleden