'Rookmelders ook verplicht in bestaande woningen'
THOLEN - Minister Raymond Knops van Binnenlandse Zaken wil dat ook in bestaande woningen op elke verdieping een rookmelder aanwezig is. De verplichting geldt, sinds 2003, al voor nieuwbouwwoningen.
Hiermee wil de minister invulling geven aan het advies van brandweer, gemeenten, vastgoedeigenaren en bouwende partijen. "De meeste slachtoffers van brand vallen door het inademen van rook", aldus Knops. "Rookmelders redden dus mensenlevens. Uit TNO-onderzoek van afgelopen jaar blijkt dat rookmelders in alle woningen het risico op dodelijke slachtoffers vermindert." De minister wil daarom het Bouwbesluit op dit punt aanpassen en rookmelders niet alleen verplicht stellen voor nieuwbouw, maar ook voor bestaande bouw.
Maatregelen
Om gebouweigenaren voldoende tijd te geven deze maatregelen in alle bestaande woningen door te voeren, wil de minister deze verplichting pas per 1 juli 2022 laten ingaan. Ook worden hiermee problemen voorkomen bij de levering en beschikbaarheid van rookmelders bij leveranciers. De planning is om het voorstel in april aan te bieden aan de Tweede Kamer.
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
16 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
20 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
1 dag geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
2 dagen geleden