Rook in zwembad Joure veroorzaakt door blower bubbelbad
JOURE (ANP) - Een smeulende motor van de blower van het bubbelbad was de oorzaak van de rookontwikkeling en de stank donderdag in het zwembad in het Friese Joure. Zwem- en sportaccommodatie Swim&Sportfun laat weten dat er geen schadelijke stoffen zijn vrijgekomen en dat het zwembad vrijdagmiddag weer opengaat.
Het zwembad werd donderdagavond ontruimd, nadat door een medewerker rook was geconstateerd in de machinekamer. Op dat moment waren zo'n vijftig bezoekers in het complex aanwezig. Drie medewerkers die rook binnen hadden gekregen, zijn voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht en inmiddels weer thuis. Ook zijn volgens de brandweer meerdere mensen ter plaatse behandeld door ambulancemedewerkers.
De brandweer dacht dat de rook veroorzaakt werd door een chemische reactie in een machine in de kelder die zout omzet in chloor voor het zwembad. Maar volgens Swim&Sportfun bleek na onderzoek door de technische dienst dat een vastgelopen motor van de blower van het bubbelbad de oorzaak was.
De brandweer meldde in eerste instantie dat twaalf mensen in het ziekenhuis waren opgenomen, maar dat bleek onjuist.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
6 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
10 uur geleden