Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rook in zwembad Joure veroorzaakt door blower bubbelbad

Rook in zwembad Joure veroorzaakt door blower bubbelbad

JOURE (ANP) - Een smeulende motor van de blower van het bubbelbad was de oorzaak van de rookontwikkeling en de stank donderdag in het zwembad in het Friese Joure. Zwem- en sportaccommodatie Swim&Sportfun laat weten dat er geen schadelijke stoffen zijn vrijgekomen en dat het zwembad vrijdagmiddag weer opengaat.

Het zwembad werd donderdagavond ontruimd, nadat door een medewerker rook was geconstateerd in de machinekamer. Op dat moment waren zo'n vijftig bezoekers in het complex aanwezig. Drie medewerkers die rook binnen hadden gekregen, zijn voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht en inmiddels weer thuis. Ook zijn volgens de brandweer meerdere mensen ter plaatse behandeld door ambulancemedewerkers.

De brandweer dacht dat de rook veroorzaakt werd door een chemische reactie in een machine in de kelder die zout omzet in chloor voor het zwembad. Maar volgens Swim&Sportfun bleek na onderzoek door de technische dienst dat een vastgelopen motor van de blower van het bubbelbad de oorzaak was.

De brandweer meldde in eerste instantie dat twaalf mensen in het ziekenhuis waren opgenomen, maar dat bleek onjuist.

Meer uit Binnenland

Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

1 uur geleden
Advocatenpaar Knoops diep geraakt door rechtszaak ex-cliënt

AMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops voelt zich in het hart geraakt door een civiele rechtszaak die is aangespannen door een voormalige cliënt. Dat bleek donderdag tijdens de zitting in de zaak voor de Amsterdamse rechtbank. Het gerenommeerde Amsterdamse kantoor stond de man bij in een zedenzaak, die uitmondde in een veroordeling. De ex-cliënt meent dat Knoops ver onder de maat heeft gepresteerd en veel te hoge rekeningen heeft gestuurd.

1 uur geleden
Opnieuw oproep om toegankelijke stemlokalen in te richten

BREDA (ANP) - Net als bij eerdere verkiezingen klinkt ook in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van maart de oproep stemlokalen toegankelijk in te richten, zodat ook mensen met een lichamelijke beperking er terechtkunnen. De Nationale Vereniging de Zonnebloem heeft daarvoor een checklist opgesteld.

2 uur geleden
Onderzoek: hersenen van vrouwen veranderen door zwangerschap

AMSTERDAM (ANP) - Wanneer vrouwen zwanger worden, veranderen hun hersenen. En wanneer ze voor de tweede keer zwanger worden, ondergaat het brein een andere verandering dan bij de eerste zwangerschap. Dat hebben onderzoekers van ziekenhuis Amsterdam UMC ontdekt. Ze schrijven er donderdag over in het wetenschappelijke tijdschrift Nature Communications.

3 uur geleden
Oproep leidt tot veel nieuwe aanmeldingen burgerhulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

5 uur geleden
Verdachte (39) in Friese soevereinenzaak op vrije voeten

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.

5 uur geleden
Gratis juridische hulp levert maatschappij miljoenen op

DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.

9 uur geleden