Rook in zwembad Joure veroorzaakt door blower bubbelbad
JOURE (ANP) - Een smeulende motor van de blower van het bubbelbad was de oorzaak van de rookontwikkeling en de stank donderdag in het zwembad in het Friese Joure. Zwem- en sportaccommodatie Swim&Sportfun laat weten dat er geen schadelijke stoffen zijn vrijgekomen en dat het zwembad vrijdagmiddag weer opengaat.
Het zwembad werd donderdagavond ontruimd, nadat door een medewerker rook was geconstateerd in de machinekamer. Op dat moment waren zo'n vijftig bezoekers in het complex aanwezig. Drie medewerkers die rook binnen hadden gekregen, zijn voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht en inmiddels weer thuis. Ook zijn volgens de brandweer meerdere mensen ter plaatse behandeld door ambulancemedewerkers.
De brandweer dacht dat de rook veroorzaakt werd door een chemische reactie in een machine in de kelder die zout omzet in chloor voor het zwembad. Maar volgens Swim&Sportfun bleek na onderzoek door de technische dienst dat een vastgelopen motor van de blower van het bubbelbad de oorzaak was.
De brandweer meldde in eerste instantie dat twaalf mensen in het ziekenhuis waren opgenomen, maar dat bleek onjuist.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
2 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
5 uur geleden