Ronaldo viert rentree bij ManUnited met 2 treffers en koppositie
MANCHESTER (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft van zijn rentree bij Manchester United een gedenkwaardige gebeurtenis gemaakt. De Portugese superster was in de thuiswedstrijd tegen Newcastle United meteen goed voor twee doelpunten. Daarmee had hij een groot aandeel in de zege van 4-1.
ManUnited klom dankzij de royale overwinning naar de eerste plaats in de Premier League. De ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer profiteerde van de forse nederlaag van de onttroonde koploper Tottenham Hotspur eerder op zaterdag bij Crystal Palace (3-0).
Alles stond zaterdag op Old Trafford in het teken van de rentree van Ronaldo na ruim twaalf jaar. De 36-jarige aanvaller stelde zijn vele fans niet teleur. Ronaldo opende vlak voor de rust de score. De Portugese superster sloeg van dichtbij toe nadat doelman Freddie Woodman een schot van Mason Greenwood niet goed onder controle had gekregen.
Trefzeker schot
Javier Manquillo maakte in de 56e minuut namens Newcastle gelijk (1-1). Kort daarna liet Ronaldo zich echter opnieuw gelden. Hij kwam wederom tot scoren, na een felle sprint en een trefzeker schot, tussen de benen van Woodman door.
Bruno Fernandes en Jesse Lingard voerden daarna de score verder op voor de thuisploeg. Donny van de Beek mocht bij ManUnited in de 85e minuut nog even invallen. Ronaldo speelde zijn eerste wedstrijd na zijn terugkeer op Old Trafford helemaal uit.
Eerste overwinning
Nummer 2 Manchester City won met 1-0 bij Leicester City dankzij een treffer van Bernardo Silva. Nathan Aké bleef bij de bezoekers op de bank.
Arsenal pakte na drie nederlagen op rij de eerste overwinning. De ploeg uit Londen versloeg op eigen veld Norwich City met 1-0. Pierre-Emerick Aubameyang maakte na ruim een uur het doelpunt. Doelman Tim Krul kon de treffer niet voorkomen.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
6 uur geleden