Ronaldo loodst Juventus met late treffers naar derde plaats
UDINE (ANP) - Juventus is door twee late doelpunten van Cristiano Ronaldo opgeklommen naar de derde plaats in de Serie A. Op de dag dat concurrent Internazionale de titel pakte, won de kampioen van de afgelopen negen seizoenen met 2-1 bij Udinese. Juve staat derde met net als Atalanta en AC Milan 69 punten. Dat zijn er 13 minder dan Inter.
Lang leek het erop dat Juventus punten ging verspelen in Udine. Nahuel Molina had de thuisploeg, waar Bram Nuytinck een basisplaats had, al in de 10e minuut op voorsprong gezet. De bezoekers uit Turijn, met Matthijs de Ligt, kwamen pas in de 83e minuut op gelijke hoogte. Ronaldo benutte na hands een strafschop. In de laatste minuut van de officiële speeltijd bezorgde de Portugese vedette Juventus ook nog de zege met een kopbal.
De strijd om de plekken 2 tot en met 4 in de Serie A, die recht geven op het spelen van Champions League volgend seizoen is nog razend spannend. Atalanta, dat niet verder kwam dan 1-1 bij Sassuolo, en AC Milan dat zaterdag met 2-0 won van Benevento hebben net als Juventus 69 punten. Napoli bleef steken op 1-1 bij Cagliari en volgt met 67 punten. Er volgen nog vier wedstrijden.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
10 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden