Ronaldo loodst Juventus met late treffers naar derde plaats
UDINE (ANP) - Juventus is door twee late doelpunten van Cristiano Ronaldo opgeklommen naar de derde plaats in de Serie A. Op de dag dat concurrent Internazionale de titel pakte, won de kampioen van de afgelopen negen seizoenen met 2-1 bij Udinese. Juve staat derde met net als Atalanta en AC Milan 69 punten. Dat zijn er 13 minder dan Inter.
Lang leek het erop dat Juventus punten ging verspelen in Udine. Nahuel Molina had de thuisploeg, waar Bram Nuytinck een basisplaats had, al in de 10e minuut op voorsprong gezet. De bezoekers uit Turijn, met Matthijs de Ligt, kwamen pas in de 83e minuut op gelijke hoogte. Ronaldo benutte na hands een strafschop. In de laatste minuut van de officiële speeltijd bezorgde de Portugese vedette Juventus ook nog de zege met een kopbal.
De strijd om de plekken 2 tot en met 4 in de Serie A, die recht geven op het spelen van Champions League volgend seizoen is nog razend spannend. Atalanta, dat niet verder kwam dan 1-1 bij Sassuolo, en AC Milan dat zaterdag met 2-0 won van Benevento hebben net als Juventus 69 punten. Napoli bleef steken op 1-1 bij Cagliari en volgt met 67 punten. Er volgen nog vier wedstrijden.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
23 uur geleden