Rommelroute Oud-Vossemeer was groot succes
Mirjam van Gorssel is één van de mensen die tijdens Burendag een leuke activiteit op poten zette. Waar de meeste initiatieven zich richten op een straat of buurt, werd het in geval van Mirjam wat grootschaliger. Een rommelmarkt voor de buurt werd een rommelmarkt voor heel Oud-Vossemeer. “Ook voor de nieuwe inwoners van het dorp een leuke manier om mensen te leren kennen”, vindt ze.
Mirjam woont al veertien jaar in de Kalisbuurt. “Een leuke buurt, maar er werd tijdens Burendag eigenlijk niets georganiseerd. Jammer, want het is wel goed voor de sfeer. Daarom heb ik besloten om eens te peilen of er animo was voor een rommelmarkt. Wel verspreid over het dorp waarbij je bij je eigen huis verkoopt. Er kwamen echter vanuit het hele dorp heel veel enthousiaste reacties van mensen die niet hier in de straat wonen, maar die wel mee wilden doen. Daardoor heb ik het maar uitgebreid en werd het een Burendag-activiteit voor het hele dorp. Uiteindelijk kwamen er tientallen adressen over het hele dorp op de lijst van deelname en werd het echt een leuke dag. Je kon lekker je spulletjes verkopen, maar los van alles is het een leuke manier om anderen te spreken of misschien zelfs te leren kennen. Er zijn heel wat nieuwe mensen op het dorp komen wonen en voor hen is dit natuurlijk een leuke en laagdrempelige manier om anderen te ontmoeten. We maakten ook de combinatie met Instuifdag van de Vossenberg dus ook de kinderen hadden een mooie Burendag. Ja, het was zeker geslaagd.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
17 uur geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
19 uur geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
22 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
1 dag geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
1 dag geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
2 dagen geledenTHOLEN - Soms zijn er na een concert eigenlijk geen woorden nodig. Dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag 18 juli tijdens het Stadhuisconcert in Tholen. Celliste Monique Heidema en pianist André Telderman wisten met hun programma 'Lied zonder woorden' het publiek volledig mee te nemen.
2 dagen geleden