Romantische vioolsonates in Oude Stadhuis Tholen
THOLEN - Het Avondconcert van zaterdag 13 april in het Oude Stadhuis in Tholen wordt gegeven door het jonge getalenteerde duo violiste Elise Besemer en pianist Laurens de Man, beiden prijswinnaars bij belangwekkende concoursen.
Ze zijn uitgenodigd door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten om een aantal van de fraaiste sonates uit de Duitse en Franse Romantiek uit te voeren. Van Johannes Brahms spelen zij zijn 2e Sonate en van César Franck wordt zijn enige Sonate voor viool en piano uitgevoerd. Deze twee gekende meesterwerken worden met elkaar verbonden door de charmante Sonatine in G van Antonín Dvorák.
Geheel naar het artistieke uitgangspunt van de concertorganisatie worden de werken uitgevoerd op historische muziekinstrumenten. Elise Besemer bespeelt haar Jean-Baptiste Vuillaume viool, gebouwd in Parijs in 1866. Laurens de Man bespeelt de vleugel die deel uitmaakt van de collectie toetsinstrumenten in het uit 1460 daterende Oude Stadhuis, een Julius Feurich vleugel, gebouwd in Leipzig in 1908.
Meer uit Tholen
THOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.
21 seconden geledenPOORTVLIET - Op de Poortvlietsedijk (N286) bij Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto van de weg geraakt en onderaan de dijk tot stilstand gekomen. Rond 00.35 uur verloor een man door nog onbekende oorzaak de controle over zijn auto. De auto kwam zo'n 100 meter verderop beneden de dijk op de zijkant, op de passagierskant, tot stilstand.
4 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het programma voor Koningsdag 27 april in Sint-Maartensdijk.
5 uur geledenBERGEN OP ZOOM / ROOSENDAAL - Patiënten van het Bravis ziekenhuis kunnen weer gebruikmaken van het online portaal MijnBravis. Bravis verbrak sinds 7 april preventief de verbinding met onder meer dit systeem vanwege een data-incident bij softwareleverancier ChipSoft. Volgens ChipSoft zijn hierbij geen patiëntgegevens van Bravis gestolen. Na een grondige evaluatie en zorgvuldige heropstart, kunnen patiënten nu weer veilig inloggen, informatie bekijken en afspraken maken. Direct na het bekend worden van het data-incident bij ChipSoft op 7 april, heeft Bravis zich nadrukkelijk laten adviseren door onder meer het landelijk cyberexpertisecentrum Z-Cert. Na bestudering van een uitgebreid adviesrapport van expertisecentrum Z-Cert besloot het ziekenhuis de verbindingen met de verschillende applicaties zorgvuldig te herstellen.
6 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Het bestuur van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland had vorige week woensdagmiddag de Streekdrachtgroep Tholen uitgenodigd in De Wimpel in Sint Philipsland. Ook de leden van andere vrouwenverenigingen in Sint Philipsland en Anna Jacobapolder hadden een uitnodiging gekregen.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - Op de Plaatweg bij Sint-Annaland is woensdagmiddag een auto over de kop geslagen. Het voertuig kwam uiteindelijk weer op zijn wielen tot stilstand. De auto raakte zwaar beschadigd.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Na een roerig jaar met de diefstal van gouden Thoolse sieraden pakt streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland de draad weer op. De nieuwe wisseltentoonstelling 'Van schelpen tot bitcoin' gaat over geld, maar echte gouden munten zijn er niet te zien. Het museum heeft geleerd van de brute diefstal juni vorig jaar. Sindsdien is er hard gewerkt om de beveiliging op orde te brengen.
1 dag geleden