Romantische vioolsonates in Oude Stadhuis Tholen
THOLEN - Het Avondconcert van zaterdag 13 april in het Oude Stadhuis in Tholen wordt gegeven door het jonge getalenteerde duo violiste Elise Besemer en pianist Laurens de Man, beiden prijswinnaars bij belangwekkende concoursen.
Ze zijn uitgenodigd door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten om een aantal van de fraaiste sonates uit de Duitse en Franse Romantiek uit te voeren. Van Johannes Brahms spelen zij zijn 2e Sonate en van César Franck wordt zijn enige Sonate voor viool en piano uitgevoerd. Deze twee gekende meesterwerken worden met elkaar verbonden door de charmante Sonatine in G van Antonín Dvorák.
Geheel naar het artistieke uitgangspunt van de concertorganisatie worden de werken uitgevoerd op historische muziekinstrumenten. Elise Besemer bespeelt haar Jean-Baptiste Vuillaume viool, gebouwd in Parijs in 1866. Laurens de Man bespeelt de vleugel die deel uitmaakt van de collectie toetsinstrumenten in het uit 1460 daterende Oude Stadhuis, een Julius Feurich vleugel, gebouwd in Leipzig in 1908.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Zes zwemmers van zwemvereniging Hieronymus uit Roosendaal, onder wie Sander van Bentum uit Sint-Maartensdijk, kwamen van 18 tot en met 24 augustus in actie tijdens het Europees kampioenschap Masters in het Slowaakse Šamorín. De ploeg keerde huiswaarts met maar liefst tien medailles en een flink aantal top-10-klasseringen.
6 uur geledenTHOLEN - Een bijzonder instrument klinkt zaterdag 5 september niet alleen tijdens het Stadhuisconcert in Tholen, maar krijgt daarna ook een nieuw thuis. Gitarist Dik de Koning schenkt een historische gitaar uit de eerste helft van de negentiende eeuw aan de Stichting Anthonie Keldermans Concerten.
11 uur geledenSINT-ANNALAND - Het is weer bijna tijd voor de Nationale Aardappelrooidag. Door heel het land steken mensen hun handen uit de mouwen en gaan het land op om aardappels uit de grond te trekken. Op zaterdag 5 september kunnen bezoekers hiervoor ook terecht in de gemeente Tholen.
15 uur geledenTHOLEN - Samen een stukje wandelen en ondertussen andere mensen ontmoeten. TholenZietJe! begint donderdag 3 september met een nieuwe wandelactiviteit vanuit gemeenschaps- en sportcentrum Meulvliet in Tholen. De organisatie wil de wandeling daarna iedere eerste donderdag van de maand herhalen.
1 dag geledenNIEUW-VOSSEMEER - Het JanvandeVelde Ensemble staat zondag 6 september op het podium van het Protestantse Kerkje in Nieuw-Vossemeer. Tijdens de voorstelling "Tijdloos" brengt het ensemble een liedjesprogramma uit het eigen repertoire van Jan van de Velde.
1 dag geledenTHOLEN - Van 5 tot en met 12 september staat Nationaal Park Oosterschelde in het teken van de Oosterscheldeweek. Voor de achttiende keer worden er verspreid over het gebied allerlei activiteiten en excursies georganiseerd. Van snorkelsafari's en zeekajakken tot wandelingen over het slik en culinaire activiteiten: er is voor jong en oud van alles te beleven.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Liefhebbers van een verse oliebol kunnen zaterdag 5 september terecht op de Markt in Sint-Maartensdijk. Muziekvereniging Euterpe houdt daar haar jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf 8.30 uur worden de oliebollen ter plekke vers gebakken en verkocht.
2 dagen geleden