
‘Romantisch als je ‘s nachts in bed de scheepshoorns hoort’
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Eva Bonneur (46). Samenwonend, 2 zoons. Geboren in Vlissingen. Beeldend kunstenaar en grafisch vormgever. Ontwierp de posters dit jaar voor Onderstroom en Film by the Sea.
“We hebben lang in Den Bosch gewoond. Na de geboorte van ons eerste kind wilden we weer terug naar Zeeland. Dichter bij de familie. Dichter bij zee. Eerst dacht ik: nee, niet meer naar Vlissingen.”
“We kwamen in de herfst. Alles zag er grauw uit. Maar al snel verpandde ik mijn hart aan de stad. Je kunt alles lopen of fietsen. Naar het strand gaan is geen enorme onderneming.”
“Het is losjes en gemakkelijk in Vlissingen. Je wordt snel opgenomen. Er woont een ratjetoe aan leuke mensen. En de zilte lucht hè. Die snuif ik altijd lekker op als ik ben weggeweest.”
“Ons huis staat in de Hobeinstraat. Naast wat het winkeltje van Siebeltje was. Daar word ik nog vaak op aangesproken. Heel veel Vlissingers hebben daar als kind hun snoep gekocht.”
“Vind het altijd zo romantisch als je bij mistig weer ’s nachts in je bed de scheepshoorns kunt horen. Dan denk ik altijd aan de bemanning, op weg naar waar dan ook op de wereld.”
“Ik ben een geluksvogel dat mijn kinderen hier mogen opgroeien. Een kind heeft genoeg aan water en zand. Dat nemen ze voor de rest van hun leven mee. Gewoon helemaal gratis.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdag 18 oktober worden overal in Nederland om 11.55 uur klokken geluid. 'Wij willen de klokken van de Sint Jacobskerk op die tijd laten horen', laat de organisatie in Vlissingen weten. Dit zijn de Jonge Klimaatbeweging (JKB), samen met Grootouders voor het Klimaat en Groene Kerken.
1 uur geledenVLISSINGEN - Op donderdag 30 oktober wordt in Buurtatelier Buurtbrouwsels in Vlissingen een bijzonder moment gevierd: de feestelijke overhandiging van het topprestatiebord, als afsluiting van een inspirerende themamaand rond gezond eten en bewegen. Iedereen is van harte welkom tussen 14.30 uur en 15.30 uur in Archipelschool De Omnibus, waarin het buurtatelier gevestigd is.
4 uur geledenVLISSINGEN - De fietsster die dinsdagmiddag om het leven is gekomen bij het verkeersongeval op de Koudekerkseweg in Vlissingen is een 78-jarige vrouw uit deze plaats. Zij kwam met haar fiets in botsing met een lijnbus.
6 uur geledenVLISSINGEN - In de schoolvakanties zijn er in de bibliotheek in Vlissingen bouwmiddagen voor fans van lego. In deze herfstvakantie is iedereen vrijdag (17 oktober) van 14.00 tot 16.00 uur welkom om mee te bouwen.
20 uur geledenVLISSINGEN - Iedere woensdag en vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom in het puzzelcafé in de bibliotheek in Vlissingen.
21 uur geledenVLISSINGEN - De fietsster die dinsdagmiddag zwaargewond raakte bij een botsing met een lijnbus in Vlissingen is aan haar verwondingen overleden. Dat maakt de politie bekend.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op de Koudekerkseweg in Vlissingen is een fietser dinsdagmiddag ernstig gewond geraakt bij een botsing met een lijnbus.
1 dag geleden