
Rolstoeltennisster Van Koot verliest finale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Het is rolstoeltennisster Aniek van Koot niet gelukt de Australian Open te winnen. De 29-jarige Gelderse was in de finale met 6-2 6-2 kansloos tegen de Japanse Yui Kamiji, de nummer 2 van de wereld.
Van Koot, die vorig jaar alleen de beste was op Wimbledon, zegevierde in 2013 voor het laatst op de Australian Open.
Titelverdedigster Diede de Groot, als eerste geplaatst, verloor dit jaar al in de openingsronde van de Chinese Zhu Zhenzhen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.
4 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Femke Gerritse heeft haar lopende contract bij het Nederlandse topteam SD Worx-Protime verlengd tot en met 2028. De 24-jarige Brabantse won dit jaar een etappe in de Ronde van Spanje en ze schreef ook de Volta NXT Classic en de Omloop van het Hageland op haar naam.
7 uur geleden