Rolstoeltennissers De Groot en Schröder winnen Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse rolstoeltennissers Diede de Groot en Sam Schröder hebben beiden hun titel op de Australian Open geprolongeerd. De 26-jarige Groot, de nummer 1 van de wereld, versloeg in de finale in de Margaret Court Arena de Japanse Yui Kamiji in drie sets: 0-6 6-2 6-2. Schröder klopte bij de quads zijn landgenoot en dubbelpartner Niels Vink: 6-2 7-5.
De Groot veroverde in Melbourne haar negende grandslamtitel op rij en haar zeventiende in totaal. Het laatste grandslamtoernooi dat ze niet won, was Roland Garros in 2020. Dat toernooi werd als gevolg van corona uitgesteld en pas in het najaar afgewerkt, na de door De Groot gewonnen US Open.
De afgelopen twee jaar won 'Diede the Great', zoals ze op Twitter heet, alle grand slams. Met Aniek van Koot zegevierde ze vrijdag in Melbourne ook al in het dubbelspel.
Ongeslagen reeks De Groot
De Groot is al ruim tachtig partijen op rij ongeslagen in het enkelspel. In februari 2021 verloor ze voor het laatst, van Kamiji. "Ik probeer niet aan die cijfers te denken", zegt de geboren Woerdense. "Als je daarmee bezig bent, kan het alleen maar tegenvallen als je een keer niet wint, terwijl het niet normaal is om altijd te winnen. Als je je aan statistieken gaat vasthouden, kun je niet vrijuit spelen."
Bij de mannen pakten Schröder en Vink vrijdag samen de dubbeltitel, zaterdag stonden de nummers 1 (Vink) en 2 (Schröder) van de wereld tegenover elkaar in de enkelspelfinale bij de quads. De 23-jarige Schröder won in 2020 al de US Open en vorig jaar zegevierde de Limburger op de Australian Open en Wimbledon.
Meer uit Sport
MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
9 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
14 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
15 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
16 uur geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
16 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
20 uur geleden