Rolbrug moet voor de zomer weer goed werken
THOLEN - Goed nieuws voor wandelaars en fietsers die graag een rondje rond Tholen willen maken, want de rolbrug bij de haven is voor de zomer weer in werking. Dat laat de gemeente Tholen weten. Men streeft ernaar dat de brug voor 1 juli gerepareerd is. In de tussentijd komen er geen tijdelijke oplossinge
De afgelopen jaren, sinds de plaatsing in 2017, wordt de brug al geteisterd door storingen én vandalisme. Daardoor was de rolbrug meerdere malen en tijdens de zomer van2019 zelfs volledig buiten gebruik. In juni 2020 besloot de gemeente camera’s te plaatsen bij de brug om vandalisme tegen te gaan. In het weekend zal de politie de live beelden direct ontvangen en in de gaten houden. Dit omdat de meeste vernielingen in de nacht van zaterdag op zondag plaatsvinden.
Los daarvan is er veel te doen geweest over het niet functioneren van de rolbrug bij de haven van Tholen. De gemeenteraad heeft in april geld beschikbaar gesteld voor aanpassingen aan de wielen en het (veiligheids)systeem om de brug weer operationeel te krijgen. Het gaat om een derde van de totale kosten, tweederde komt voor rekening van het waterschap, eerder eigenaar van de rolbrug.
Jaap Hage van CU Tholen stelde vragen over de kwestie en wilde onder meer weten of het onderhoud ondergebracht kan worden bij de gemeente Tholen. “Het huidige contract tussen het waterschap en de aannemer, en daarmee de afspraak tussen de gemeente en het waterschap, betreffende het onderhoud loopt tot maart 2022. We zijn in overleg met het waterschap om na afloop van dit contract het beheer en onderhoud volledig in eigen beheer te krijgen zodat we zelf de regie hierop kunnen houden”, zo laat de gemeente aan Hage weten.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Na een roerig jaar met de diefstal van gouden Thoolse sieraden pakt streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland de draad weer op. De nieuwe wisseltentoonstelling 'Van schelpen tot bitcoin' gaat over geld, maar echte gouden munten zijn er niet te zien. Het museum heeft geleerd van de brute diefstal juni vorig jaar. Sindsdien is er hard gewerkt om de beveiliging op orde te brengen.
14 uur geleden[Advertorial] SINT-ANNALAND - Je bent ondernemer. Je draagt verantwoordelijkheid en maakt impact. Wil je ook meer betekenis geven aan je ondernemerschap? Schuif dan op dinsdagavond 12 mei om 18.00 uur aan bij Kwekerij Kaljouw in Sint-Annaland. Geniet met andere ondernemers van een heerlijk diner én verdiepende gesprekken. Het thema is 'Ondernemen met vrucht'.
20 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Leo en Paulina Konijn zetten zich al jarenlang in om kinderen die het thuis moeilijk hebben een fijne vakantie te bezorgen. Als gastgezin voor Stichting Europa Kinderhulp vangen zij iedere zomer zogenoemde 'vakantiekinderen' op. Daarnaast bieden zij ook opvang via pleegzorg. Samen heeft het echtpaar zes kinderen en zeven kleinkinderen.
1 dag geledenTHOLEN - Noëlle Schakenbos van gymnastiekvereniging Olympia Tholen heeft een zilveren medaille veroverd op de individuele regiofinale turen (pupil 3 niveau 7) in Sprang-Capelle. Een mooie afsluiting van het seizoen voor Noëlle.Ze begon haar finale op sprong. Een fijn onderdeel om op te beginnen en hier scoorde ze met beide sprongen (een overslag tot stand en een arabier tot kniezit) ook goed op. De scores van de andere finalisten lagen dicht bij elkaar. Door naar de brug, het moeilijkste onderdeel voor Noëlle. Inturnen ging nog niet helemaal lekker, maar tijdens de wedstrijd kon ze haar oefening goed doorturnen. Op dit toestel moest Noëlle iets inleveren qua punten op de andere meiden, maar dat maakte ze op het volgende toestel weer helemaal goed.
1 dag geledenTHOLEN - De SGP draagt fractievoorzitter Kees Knulst voor als extra wethouder. Hij moet het college verder versterken. Uit het rapport van de verkenningsronde bleek dat de SGP, CU en VVD hun samenwerking zouden voortzetten. Ook werd de uitbreiding van het college met een vierde wethouder door de meeste fracties gerechtvaardigd geacht, gezien de omvang van de bestuurlijke opgaven die op tafel liggen.
2 dagen geledenTHOLEN - Wie deze dagen op het eiland Tholen wil tanken, moet diep in de buidel tasten. Met de Belgische grens op een kleine twintig minuten is een uitstapje over de grens een serieuze overweging voor veel inwoners. Wie zijn auto wil aftanken met Euro 95 bij één van de tien Thoolse tankstations, moest vorige week gemiddeld 2,44 euro per liter afrekenen. Voor diezelfde liter moet bij onze zuiderburen slechts 1,88 euro worden afgerekend. Op een volle tank loopt de besparing al snel op.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden