Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roland Garros van start, nog zonder Bertens en Rus

Roland Garros van start, nog zonder Bertens en Rus

PARIJS (ANP) - Om 11.00 uur beginnen de eerste partijen op Roland Garros, het derde grandslam van het jaar. Het graveltoernooi in de Franse hoofdstad wordt normaal gesproken in mei en juni gespeeld, maar is vanwege het coronavirus opgeschoven op de kalender. De Nederlandse vertegenwoordiging in het enkelspel in Parijs bestaat uit Kiki Bertens en Arantxa Rus.

De twee tennissters komen zondag nog niet in actie. Zeker voor Bertens is dat een meevaller, want de als vijfde geplaatste Westlandse heeft nu een dag langer de tijd om te herstellen van de achillespeesklachten die haar afgelopen week dwongen om op te geven in Straatsburg. Bertens haalde in 2016 de halve finales op Roland Garros.

Op de openingsdag komen onder anderen Simona Halep, de nummer 1 van de plaatsingslijst bij de vrouwen, Victoria Azarenka, Venus Williams en Alexander Zverev in actie. De veteranen Stan Wawrinka, in 2015 winnaar van Roland Garros, en Andy Murray (finalist in 2016) sluiten de dag af op het Court Philippe-Chatrier.

Bij de mannen verdedigt Rafael Nadal zijn titel. De Spanjaard was al twaalf keer de beste op het gravel in Parijs. Bij de vrouwen doet de winnares van vorig jaar, Ashleigh Barty, niet mee. De Australische slaat na de US Open ook Roland Garros over vanwege het coronavirus.

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

5 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

8 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

9 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

10 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden