Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roland Garros van start, nog zonder Bertens en Rus

Roland Garros van start, nog zonder Bertens en Rus

PARIJS (ANP) - Om 11.00 uur beginnen de eerste partijen op Roland Garros, het derde grandslam van het jaar. Het graveltoernooi in de Franse hoofdstad wordt normaal gesproken in mei en juni gespeeld, maar is vanwege het coronavirus opgeschoven op de kalender. De Nederlandse vertegenwoordiging in het enkelspel in Parijs bestaat uit Kiki Bertens en Arantxa Rus.

De twee tennissters komen zondag nog niet in actie. Zeker voor Bertens is dat een meevaller, want de als vijfde geplaatste Westlandse heeft nu een dag langer de tijd om te herstellen van de achillespeesklachten die haar afgelopen week dwongen om op te geven in Straatsburg. Bertens haalde in 2016 de halve finales op Roland Garros.

Op de openingsdag komen onder anderen Simona Halep, de nummer 1 van de plaatsingslijst bij de vrouwen, Victoria Azarenka, Venus Williams en Alexander Zverev in actie. De veteranen Stan Wawrinka, in 2015 winnaar van Roland Garros, en Andy Murray (finalist in 2016) sluiten de dag af op het Court Philippe-Chatrier.

Bij de mannen verdedigt Rafael Nadal zijn titel. De Spanjaard was al twaalf keer de beste op het gravel in Parijs. Bij de vrouwen doet de winnares van vorig jaar, Ashleigh Barty, niet mee. De Australische slaat na de US Open ook Roland Garros over vanwege het coronavirus.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

11 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

12 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

13 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

14 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

15 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

16 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden