Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roland Garros van start, nog zonder Bertens en Rus

Roland Garros van start, nog zonder Bertens en Rus

PARIJS (ANP) - Om 11.00 uur beginnen de eerste partijen op Roland Garros, het derde grandslam van het jaar. Het graveltoernooi in de Franse hoofdstad wordt normaal gesproken in mei en juni gespeeld, maar is vanwege het coronavirus opgeschoven op de kalender. De Nederlandse vertegenwoordiging in het enkelspel in Parijs bestaat uit Kiki Bertens en Arantxa Rus.

De twee tennissters komen zondag nog niet in actie. Zeker voor Bertens is dat een meevaller, want de als vijfde geplaatste Westlandse heeft nu een dag langer de tijd om te herstellen van de achillespeesklachten die haar afgelopen week dwongen om op te geven in Straatsburg. Bertens haalde in 2016 de halve finales op Roland Garros.

Op de openingsdag komen onder anderen Simona Halep, de nummer 1 van de plaatsingslijst bij de vrouwen, Victoria Azarenka, Venus Williams en Alexander Zverev in actie. De veteranen Stan Wawrinka, in 2015 winnaar van Roland Garros, en Andy Murray (finalist in 2016) sluiten de dag af op het Court Philippe-Chatrier.

Bij de mannen verdedigt Rafael Nadal zijn titel. De Spanjaard was al twaalf keer de beste op het gravel in Parijs. Bij de vrouwen doet de winnares van vorig jaar, Ashleigh Barty, niet mee. De Australische slaat na de US Open ook Roland Garros over vanwege het coronavirus.

Meer uit Sport

Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

52 minuten geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

3 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

4 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

5 uur geleden
Skupski en Harrison winnen dubbelspel op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiƫrs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.

6 uur geleden
Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

14 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

19 uur geleden