
Roglic wint in Burgos ook zijn vierde wielerronde van dit jaar
BURGOS (ANP) - De Sloveense wielrenner Primoz Roglic heeft ook de vierde etappekoers die hij dit jaar rijdt op zijn naam geschreven. De kopman van Jumbo-Visma stelde in de Ronde van Burgos in de afsluitende bergetappe over 160 kilometer de eindzege veilig. Hij pareerde op de steile slotklim naar Lagunas de Neila een aanval van Adam Yates, de Britse nummer 3 van het klassement, en won vervolgens het sprintje om de ritzege.
De drie beste renners in de Ronde van Burgos bleven op de 7 kilometer lange slotklim gezamenlijk vooraan over. Yates eindigde in de rit als tweede, de Rus Aleksandr Vlasov werd derde. Zij vergezelden Roglic ook op het podium van het eindklassement. Vlasov (van Bora-hansgrohe) beëindigde de vijfdaagse etappekoers als tweede, met 39 seconden achterstand. Yates (UAE Team Emirates) werd derde op 42 tellen.
Roglic won dit voorjaar al de Tirreno-Adriatico, de Ronde van Catalonië en de Giro d'Italia. De 33-jarige Sloveen sloeg daarna de Tour en de WK over. Hij richt zich op de Ronde van Spanje, die volgende week zaterdag begint. Roglic wil de Vuelta voor de vierde keer winnen, na zeges in 2019, 2020 en 2021. Hij deelt in Spanje het kopmanschap bij Jumbo-Visma met Tourwinnaar Jonas Vingegaard uit Denemarken. De Nederlandse ploeg hoopt na de Giro en de Tour ook de Vuelta te winnen.
Roglic boekte deze week drie ritzeges in Burgos. Woensdag was hij met Jumbo-Visma de beste in de ploegentijdrit en een dag later sloeg hij zelf toe in de bergetappe naar Villarcayo. De Sloveen bezorgde Jumbo-Visma zaterdag de vijftigste zege van dit seizoen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
5 uur geleden